PRACOWNIA ENDOSKOPII

DOSTĘPNE BADANIA:

 • gastroskopia diagnostyczna z testem HP
 • kolonoskopia diagnostyczna
 • kolonoskopia z polipektomią
 • kolonoskopia lecznicza - usunięcie zaawansowanych zmian polipowatych i gruczolaków
 • sigmoidoskopia
 • sigmoidoskopia z polipektomią
 • kwalifikacja do endoskopowego zabiegu bariatrycznego

PERSONEL:

CENNIK BADAŃ:

Gastroskopia diagnostyczna wraz z testem HP

250 zł

Kolonoskopia diagnostyczna

400 zł

Kolonoskopia z polipektomią

700 zł

Kolonoskopia lecznicza
usunięcie zaawansowanych zmian polipowatych i gruczolaków

800-1200 zł

Polipektomia
- każde następne wycięcie

100 zł

Sigmoidoskopia

200 zł

Sigmoidoskopia z polipektomią

550 zł

Badanie histopatologiczne
jeden wycinek

50 zł

Kwalifikacja do endoskopowego zabiegu bariatrycznego

350 zł

USŁUGI DODATKOWE:

PRZYGOTOWANIE DO BADAŃ:

 • Kolonoskopia

  Kolonoskopia jest to badanie endoskopowe jelita grubego pozwalające na ocenę błony śluzowej całego jelita grubego. Pacjent przed wykonaniem badania musi opróżnić całe jelito z resztek kałowych. Stosuje się płukanie jelit przy pomocy roztworów soli. Badanie polega na wprowadzeniu przez odbyt do odbytnicy i dalszych odcinków jelita grubego giętkiego aparatu średnicy ok. 10mm. Poprzez aparat podaje się powietrze, aby dzięki rozdęciu jelita uwidocznić jego ścianę. W trakcie badania pobiera się wycinki błony śluzowej do badania mikroskopowego.
  Przygotowanie do kolonoskopii- preparatem glikolu polietylenowego (PEG):
  4 saszetki preparatu Fortrans i 4 litry płynu- najlepsza jest woda mineralna niegazowana - do rozpuszczenia preparatu.


  Przygotowanie do badania, mające na celu wyczyszczenie jelita grubego z zalegającego kału, rozpoczynamy w dniu poprzedzającym badanie. Rano można spożyć lekkie śniadanie. Po płynnym posiłku np. zupa (rosół lub inna zmiksowana z niewielką ilością warzyw w godzinach wczesno popołudniowych)- rozpoczynamy picie rozpuszczonego preparatu. Każdą saszetkę rozpuszczamy w 1 litrze wody (dobrze mieszając)- otrzymamy 4 litry roztworu. Jeżeli badanie wykonywane jest w godzinach porannych (w dniu następnym) to rozpuszczony preparat przyjmujemy w dniu poprzedzającym badanie. Jeżeli badanie jest w godzinach południowych po godzinie 14.00, całość preparatu przeczyszczającego należy wypić w dniu badania, tak żeby jego przyjmowanie zakończyć około 4 godziny przed rozpoczęciem kolonoskopii. Można również podzielić przygotowanie na dwa etapy: dwa litry (rozpuszczonego preparatu) w dniu poprzedzającym badanie i dwa litry w dniu badania (w godzinach porannych) (dla poprawy smaku można dodać sok z cytryny, oraz spożywać zimny roztwór). W czasie oczyszczania jelita nie należy spożywać pokarmów stałych.

  • Wskazane jest dodatkowe spożywanie wody lub klarownych soków (np. z jabłek).
  • NIE NALEŻY PIĆ CZERWONEGO BARSZCZU I SOKÓW Z OWOCÓW O INTESYWNYM CZERWONYM ZABARWIENIU
  • Można pić płyny po zakończeniu przygotowania i w dniu badania.
  • Pacjenci z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi (choroby układu krążenia, cukrzyca lub inne) lub przewlekle stosujący leki, w tym leki wpływające na krzepliwość krwi np.: Acard (pochodne kw. Acetylosalicylowego), Klopidogrel , Acenocumar / Warfaryna lub inne nowe leki wpływające na krzepliwość krwi (np.: Debigatran eteksylanu, Rywaroksaban lub inne) proszeni są o przekazanie tych informacji tydzień przed kolonoskopią.

  Kilka dni przed badaniem prosimy o wykluczenie z diety pokarmów drobnoziarnistych np. chleb wieloziarnisty, mak, słonecznik, owoce zawierające drobne pestki ? np.: kiwi, winogrona, agrest, pomidory, truskawki, itp.

  Obecne są inne preparaty służące do oczyszczenia jelita przed kolonoskopią ( np.: pikosiarczan sodu z cytrynianem magnezu ). Sposób przygotowania jelita do badania endoskopowego na podstawie informacji zawartej w ulotce każdego preparatu, po uwzględnieniu wskazańi p/wskazań.

 • Gastroskopia

  Gastroskopia jest to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego pozwalające na ocenę błony śluzowej dwunastnicy, żołądka i przełyku. Dla zmniejszenia nieprzyjemnych odczuć, związanych z badaniem, stosuje się znieczulenie lokalne aerozolem lignokainy. Badanie polega na wprowadzeniu przez usta do przełyku i dalszych odcinków przewodu pokarmowego giętkiego aparatu o średnicy ok 10 mm. Poprzez aparat podaje się powietrze, aby dzięki rozdęciu żołądka i dwunastnicy uwidocznić ich ścianę. W trakcie badania pobiera się wycinki błony śluzowej do badania mikroskopowego.

  Pacjent przed wykonaniem badania musi przez 6 godzin pozostawać na czczo.

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ 71 700 05 31
LUB WYPEŁNIJ FORMULARZ, A ODDZWONIMY!GODZINY OTWARCIA

Centrum Medyczne OMNI Clinic
pon – pt: 7.00 – 20.00
sb: 8.00 – 14.00

 

 

Nasi partnerzy:

 

 

Centrum Medyczne OMNI Clinic

ul. Legnicka 56,Wrocław
Budynek LBH (obok Magnolii) Piętro 1

Rejestracja do specjalistów: 71 700 05 31
Pracownia endoskopii: 71 700 05 31
Pracownia motoryki przewodu pokarmowego: 71 700 05 31

rejestracja@omniclinic.pl

Centrum Medyczne OMNI Clinic

KRS:0000680893
NIP: 8982233588