PRACOWNIA ENDOSKOPII
DOSTĘPNE BADANIA:
- gastroskopia diagnostyczna z testem HP
- kolonoskopia diagnostyczna
- kolonoskopia z polipektomią
- kolonoskopia lecznicza - usunięcie zaawansowanych zmian polipowatych i gruczolaków
- sigmoidoskopia
- sigmoidoskopia z polipektomią
- kwalifikacja do endoskopowego zabiegu bariatrycznego
PERSONEL:
CENNIK BADAŃ:
Gastroskopia diagnostyczna wraz z testem HP
250 zł
Kolonoskopia diagnostyczna
400 zł
Kolonoskopia z polipektomią
700 zł
Kolonoskopia lecznicza
- usunięcie zaawansowanych zmian polipowatych i gruczolaków
800-1200 zł
Polipektomia
- każde następne wycięcie
100 zł
Sigmoidoskopia
200 zł
Sigmoidoskopia z polipektomią
550 zł
Badanie histopatologiczne
- jeden wycinek
50 zł
Kwalifikacja do endoskopowego zabiegu bariatrycznego
350 zł
USŁUGI DODATKOWE:
PRZYGOTOWANIE DO BADAŃ:
Kolonoskopia
Kolonoskopia jest to badanie endoskopowe jelita grubego pozwalające na ocenę błony śluzowej całego jelita grubego. Pacjent przed wykonaniem badania musi opróżnić całe jelito z resztek kałowych. Stosuje się płukanie jelit przy pomocy roztworów soli. Badanie polega na wprowadzeniu przez odbyt do odbytnicy i dalszych odcinków jelita grubego giętkiego aparatu średnicy ok. 10mm. Poprzez aparat podaje się powietrze, aby dzięki rozdęciu jelita uwidocznić jego ścianę. W trakcie badania pobiera się wycinki błony śluzowej do badania mikroskopowego.
Przygotowanie do kolonoskopii- preparatem glikolu polietylenowego (PEG):
4 saszetki preparatu Fortrans i 4 litry płynu- najlepsza jest woda mineralna niegazowana - do rozpuszczenia preparatu.
Przygotowanie do badania, mające na celu wyczyszczenie jelita grubego z zalegającego kału, rozpoczynamy w dniu poprzedzającym badanie. Rano można spożyć lekkie śniadanie. Po płynnym posiłku np. zupa (rosół lub inna zmiksowana z niewielką ilością warzyw w godzinach wczesno popołudniowych)- rozpoczynamy picie rozpuszczonego preparatu. Każdą saszetkę rozpuszczamy w 1 litrze wody (dobrze mieszając)- otrzymamy 4 litry roztworu. Jeżeli badanie wykonywane jest w godzinach porannych (w dniu następnym) to rozpuszczony preparat przyjmujemy w dniu poprzedzającym badanie. Jeżeli badanie jest w godzinach południowych po godzinie 14.00, całość preparatu przeczyszczającego należy wypić w dniu badania, tak żeby jego przyjmowanie zakończyć około 4 godziny przed rozpoczęciem kolonoskopii. Można również podzielić przygotowanie na dwa etapy: dwa litry (rozpuszczonego preparatu) w dniu poprzedzającym badanie i dwa litry w dniu badania (w godzinach porannych) (dla poprawy smaku można dodać sok z cytryny, oraz spożywać zimny roztwór). W czasie oczyszczania jelita nie należy spożywać pokarmów stałych.- Wskazane jest dodatkowe spożywanie wody lub klarownych soków (np. z jabłek).
- NIE NALEŻY PIĆ CZERWONEGO BARSZCZU I SOKÓW Z OWOCÓW O INTESYWNYM CZERWONYM ZABARWIENIU
- Można pić płyny po zakończeniu przygotowania i w dniu badania.
- Pacjenci z rozpoznanymi chorobami przewlekłymi (choroby układu krążenia, cukrzyca lub inne) lub przewlekle stosujący leki, w tym leki wpływające na krzepliwość krwi np.: Acard (pochodne kw. Acetylosalicylowego), Klopidogrel , Acenocumar / Warfaryna lub inne nowe leki wpływające na krzepliwość krwi (np.: Debigatran eteksylanu, Rywaroksaban lub inne) proszeni są o przekazanie tych informacji tydzień przed kolonoskopią.
Kilka dni przed badaniem prosimy o wykluczenie z diety pokarmów drobnoziarnistych np. chleb wieloziarnisty, mak, słonecznik, owoce zawierające drobne pestki ? np.: kiwi, winogrona, agrest, pomidory, truskawki, itp.
Obecne są inne preparaty służące do oczyszczenia jelita przed kolonoskopią ( np.: pikosiarczan sodu z cytrynianem magnezu ). Sposób przygotowania jelita do badania endoskopowego na podstawie informacji zawartej w ulotce każdego preparatu, po uwzględnieniu wskazańi p/wskazań.
Gastroskopia
Gastroskopia jest to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego pozwalające na ocenę błony śluzowej dwunastnicy, żołądka i przełyku. Dla zmniejszenia nieprzyjemnych odczuć, związanych z badaniem, stosuje się znieczulenie lokalne aerozolem lignokainy. Badanie polega na wprowadzeniu przez usta do przełyku i dalszych odcinków przewodu pokarmowego giętkiego aparatu o średnicy ok 10 mm. Poprzez aparat podaje się powietrze, aby dzięki rozdęciu żołądka i dwunastnicy uwidocznić ich ścianę. W trakcie badania pobiera się wycinki błony śluzowej do badania mikroskopowego.
Pacjent przed wykonaniem badania musi przez 6 godzin pozostawać na czczo.
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ 71 700 05 31
LUB WYPEŁNIJ FORMULARZ, A ODDZWONIMY!
