71 700 05 31

Aktualności

Holter ciśnieniowy w OMNI Clinic Wrocław

Rozszerzyliśmy zakres usług poradni kardiologicznej o możliwość wykonania badania całodobowego pomiaru ciśnienia tętniczego we Wrocławiu – holter ciśnieniowy ABPM – holter ciśnieniowy RR.

Diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego w OMNI Clinic Wrocław

Holter ciśnieniowy określany skrótem ABPM (ang. ambulatory blood pressure monitoring) polega na całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego wykonywane przy pomocy przenośnego rejestratora – holtera. Urządzenie składa się
z mankietu na ramię oraz połączonego z nim rejestratora.

Badanie z pomocą holtera ciśnieniowego stosowane jest w szeroko pojętej diagnostyce nadciśnienia tętniczego. Badanie można wykorzystać także w ocenie efektu leczenia nadciśnienia, przy wątpliwościach dotyczących godzin podawania leków oraz w diagnostyce zasłabnięć powodowanych spadkami RR. ABPM pozwala także określić prawdopodobieństwo nadciśnienia wtórnego do innych chorób. Diagnostyka w tym kierunku jest bardzo celowa, gdyż po wyleczeniu przyczyny możliwe jest wyleczenie objawu, czyli nadciśnienia.

Badanie holter ciśnieniowy Wrocław przed czy po wizycie u kardiologa?

Wykonanie holtera ciśnieniowego nie wymaga wcześniejszego przygotowania, nie wymaga także skierowania od lekarza. Pacjent sam może zdecydować o jego wykonaniu, dlatego nie wymagamy wcześniejszej konsultacji z kardiologiem. Faktem jednak jest, że ponad 90% badań holtera ciśnieniowego wykonywanych jest w naszej pracowni po konsultacji kardiologicznej. Zwykle badanie to jest jednym z wielu, jakie zleca lekarz specjalista, aby na kolejnej wizycie kontrolnej podsumować otrzymane wyniki oraz w razie potrzeby wdrożyć leczenie.