71 700 05 31

Aktualności

Holter EKG w OMNI Clinic Wrocław

Rozszerzyliśmy zakres usług poradni kardiologicznej o możliwość wykonania badania całodobowego zapisu EKG we Wrocławiu – holter EKG Wrocław.

Na czym polega badanie holter EKG?

Holter EKG to badanie elektrycznej czynności serca, które przeprowadzane jest przez minimum 24 godziny. Dzięki ciągłemu zapisowi pracy serca możliwa jest ocena zmian zachodzących w mięśniu sercowym i zdiagnozowanie zaburzeń, których nie można wykryć w standardowym, spoczynkowym badaniu EKG. Założenie aparatu holter EKG umożliwia także ocenę pracy serca w trakcie snu. Jest to istotne ponieważ w niektórych przypadkach to właśnie tylko wtedy dochodzi do poważnych zaburzeń jego funkcji.

Jak przebiega badanie holter EKG?

Pielęgniarka w gabinecie zabiegowym zakłada pacjentowi rejestrator oraz elektrody, z pomocą których dochodzi do rejestracji pracy serca. W trakcie badania holter EKG konieczne jest prowadzenie dziennika aktywności oraz notowanie wszelkich niepokojących objawów tj. zasłabnięcia, arytmia czy ból. W trakcie badania należy wykonywać wszystkie codzienne czynności, wskazane jest normalne pójście do pracy, a nawet uprawianie sportu czy innego wysiłku fizycznego, który stanowi element naszej rutyny. Po odłączeniu aparatury, wszystkie zarejestrowane dane są zgrywane do komputera i interpretowane przez lekarza kardiologa.

Badanie holter EKG Wrocław przed czy po wizycie u kardiologa?

Wykonanie holtera EKG nie wymaga wcześniejszego przygotowania, nie wymaga także skierowania od lekarza. Pacjent sam może zdecydować o jego wykonaniu, dlatego nie wymagamy wcześniejszej konsultacji z kardiologiem. Faktem jednak jest, że ponad 90% badań holtera EKG wykonywanych jest w naszej pracowni po konsultacji kardiologicznej. Zwykle badanie to jest jednym z wielu, jakie zleca lekarz specjalista, aby na kolejnej wizycie kontrolnej podsumować otrzymane wyniki oraz w razie potrzeby wdrożyć leczenie.