Dr n. med. Marta Siomkajło to specjalista endokrynolog oraz specjalista chorób wewnętrznych.
Specjalista endokrynolog oraz specjalista chorób wewnętrznych z kilkunastoletnim doświadczeniem, doktor nauk medycznych w dziedzinie endokrynologii, członkini Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Do szczególnych zainteresowań Pani Doktor należy endokrynologia oraz andrologia.
Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego takimi jak choroby przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, jąder, zaburzeniami miesiączkowania, a także nadciśnienia tętniczego wtórnego, orbitopatii tarczycowej. Wykonuje USG tarczycy oraz USG moszny (jąder).
W ramach konsultacji andrologicznych zajmuję się:
- diagnostyką i leczeniem niedoboru testosteronu u mężczyzn (hipogonadyzmu), terapią zastępczą testosteronem (TRT)
- terapią hormonalną związaną z odstawianiem substancji androgenno-anabolicznych (dopingu hormonalnego)
- niepłodnością męską
- hormonalną stymulacją spermatogenezy
Przyjmuje pacjentów od 18 r.ż. Nie zajmuje się leczeniem testosteronem w celach pozamedycznych (np. w celu osiągnięcia lepszych wyników sportowych).
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Studia medyczne ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku.
W 2016 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w dziecinie endokrynologii na podstawie rozprawy doktorskiej „Profil aminokwasowy surowicy jako marker zespołu metabolicznego”.
Od 2013 r. zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób endokrynologicznych. W latach 2013 – 2018 doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu (obecnie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu), a od 2019 do 2022 roku pracowała jako starszy asystent Oddziału Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu.
W latach 2015 – 2017 r. jako asystent Katedry i Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu była zaangażowana dodatkowo w działalność dydaktyczną, prowadziła zajęcia kliniczne oraz seminaria z zakresu endokrynologii dla polsko- i anglojęzycznych studentów wydziału lekarskiego.
W dziedzinie endokrynologii prowadziła również działalność naukową: w zakresie orbitopatii tarczycowej i zaburzeń metabolicznych. Jest autorką publikacji w polskich i zagranicznych recenzowanych czasopismach naukowych oraz współautorem rozdziału Orbitopatia tarczycowa w podręczniku dla studentów Endokrynologia w Praktyce Klinicznej.
Stale poszerza i uaktualnia swoją wiedzę oraz kwalifikacje, aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz kursach z zakresu endokrynologii, andrologii a także zjazdach Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.