71 700 05 31

Aktualności

USG jamy brzusznej Wrocław – kompleksowe badanie

Jesteś naszym pajcentem i poszukujesz centrum medycznego i pracowni USG, w którym wykonasz badanie USG jamy brzusznej? Być może trafiłeś na stronę naszej kliniki po wpisaniu w wyszukiwarkę takich zapytań jak: “USG jamy brzusznej Wroclaw”, “USG jamy brzusznej Wroclaw“, Wrocław USG jamy brzusznej” “USG prywatnie jamy brzusznej” lub “USG Wroclaw jamy brzusznej”? Jeśli tak, to znaczy, że jesteś we właściwym miejscu.

W naszej klinice wykonujemy standardowe badanie jamy brzusznej pacjentów dorosłych oraz dzieci oraz tzw. USG dopplerowskie jamy brzusznej.

Badanie USG jamy brzusznej Wrocław — pytania i odpowiedzi

Na czym polega badanie USG jamy brzusznej?

Badanie USG jamy brzusznej polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Dzięki temu lekarz, wykonujący badanie może zweryfikować budowę poszczególnych narządów i tkanek w obrębie jamy brzusznej, tj. wątroby, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, nerek, trzustki, śledziony, aorty i dużych naczyń, pęcherza i gruczołu krokowego, macicy i przydatków. USG to badanie obrazowe pokazuje kształt i wielkość poszczególnych narządów ich patologie i wszelkie odstępstwa w funkcjonowaniu. Lekarz może wykryć wszelkie nieprawidłowości np. zgrubienia czy guzy, oraz aktualny rozwój narządów.

Co to jest usg dopplerowskie jamy brzusznej?

Jak sama nazwa wskazuje, USG doppler jamy brzusznej polega na zbadaniu naczyń brzusznych oraz narządów w jamie brzusznej. W badaniu tym wykorzystywany jest tzw. efekt Dopplera, który powołuje odbicie fal ultradźwiękowych, wysyłanych przez urządzenie, od cząsteczek krwi, które są w ruchu. Dzięki temu na monitorze powstaje obraz, który specjalista może zinterpretować i wykryć ewentualne nieprawidłowości.

ile trwa badanie USG jamy brzusznej?

Badanie USG jamy brzusznej trwa zazwyczaj około 15-20 minut.

Czy do badania USG jamy brzusznej trzeba być na czczo?

Tak, badanie USG jamy brzusznej na czczo jest koniecznością. Przed badaniem jamy brzusznej nie należy jeść ani pić, dlatego warto zgłosić się na badanie z samego rana. Przed badaniem koniecznie sprawdź przygotowanie do badania.

Badanie USG jamy brzusznej dziecka — czy można zrobić?

Nasz personel ma świetny kontakt z małymi pacjentami, dlatego badanie USG przebiega zawsze w miłej i przyjaznej atmosferze. W naszej klinice wykonujemy również USG (Wrocław) jamy brzusznej niemowlaka.

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badanie USG jamy brzusznej jest całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu wykonującego. Badanie USG można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu.

Kto wykonuje badanie USG jamy brzusznej w naszej klinice?

Jak umówić się na badanie USG jamy brzusznej?

Aby umówić termin badania, można skorzystać z danych kontaktowych znajdujących się na podstronie KONTAKT lub po prostu korzystając z naszej REJESTRACJI INTERNETOWEJ dostępnej 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę 😉