71 700 05 31

Aktualności

Chirurgiczne podcięcie wędzidełka języka we Wrocławiu – poradnia chirurgiczna dla dzieci w OMNI Clinic

Informacje o chirurgicznym podcięciu wędzidełka języka

Gdzie zapisać się na bezpieczny i profesjonalny zabieg podcięcia wędzidełka we Wrocławiu? Na czym polega zabieg i dlaczego OMNI Clinic jest miejscem, gdzie realizuje się go tak często i tak sprawnie? Warto dowiedzieć się więcej!

Podcięcie wędzidełka w OMNI Clinic – na czym to polega?

Podcięcie wędzidełka języka to coraz częściej wykonywany prosty zabieg przez chirurga dziecięcego, wykonywany ze wskazań medycznych, głównie z uwagi na:

  • problemy z ssaniem piersi przez noworodki i niemowlaki
  • wadę zgryzu i problemy z wymową głosek, tj. t, d, r, sz, itp. u starszych dzieci

Wędzidełko języka to cienka błonka łącząca język i dno jamy ustnej. Zbyt krótkie wędzidełko ogranicza ruchy języka, uniemożliwiając małym dzieciom poprawną artykulację niektórych głosek, stając się źródłem wad wymowy i zgryzu. U niemowląt jest przyczyną problemów ssania i połykania, gdyż za krótkie wędzidełko upośledza ruchy języka. Podcięcie wędzidełka można wykonać już w pierwszych dniach po porodzie. Zabieg jest bezbolesny a poprawę widać praktycznie od pierwszych godzin po zabiegu.

Dlaczego warto zapisać się na ten zabieg w naszym Centrum Medycznym OMNI Clinic Wrocław?

Podcięcie wędzidełka u dziecka we Wrocławiu w Centrum Medycznym OMNI Clinic przeprowadzany jest w poradni chirurgicznej dla dzieci w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym z zachowaniem warunków aseptyki. Oczywiście podcięcie wędzidełka każdorazowo musi zostać poprzedzone odpowiednimi konsultacjami, które potwierdzą, bądź nie – że takiego rodzaju zabieg jest wskazany dla dziecka. Decyzję o zabiegu podcięcia wędzidełka podejmuje logopeda w porozumieniu z specjalistą przeprowadzającym zabieg. Bezwzględnym wskazaniem do zabiegu jest całkowite przyrośnięcie języka do dna jamy ustnej oraz sytuacje, w których krótkie wędzidełko utrudnia ruchy języka. W takich przypadkach nie ma żadnych wątpliwości, że podcięcie wędzidełka jest konieczne, a jeśli ma to być wykonane na terenie miasta Wrocław, właściwie nie ma lepszego miejsca do realizacji zabiegu, aniżeli właśnie w OMNI Clinic.

Kwalifikację do zabiegu jak i sam zabieg podcięcia wędzidełka języka w naszym centrum przeprowadza lek. Marzena Kozakiewicz oraz lek. Anna Wojtyłko.

Dlaczego podcięcie wędzidełka języka to dobry pomysł?

Jest to szybka procedura – sam zabieg zajmuje nie więcej niż kilka minut. Równie szybka jest rekonwalescencja. Przez kilka dni może być odczuwany niewielki dyskomfort. Natomiast po zabiegu pojawia się natychmiastowa poprawa mowy, a jeśli mamy do czynienia z podcięciem wędzidełka u niemowląt, to koryguje to ewentualne problemy z karmieniem i odżywianiem.

4.6/5 - (56 votes)