Flebolog - Poradnia flebologiczna Wrocław

4.7/5 - (127 votes)

Flebologia – informacje

Flebologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób żył oraz układu limfatycznego. W poprzednich latach choroby żył były słabo rozpoznawalne, niekiedy uważane też za mało istotne. Rozwój nauki w tej dziedzinie pokazał, jak istotne są patologie układu żylnego i jak wielka liczba pacjentów cierpi z tego powodu. Specjalistą w tej dziedzinie medycyny jest flebolog, a skorzystanie z jego usług zapewnia działająca w naszym centrum medycznym poradnia flebologiczna.
Na wizytę do flebologa w OMNI Clinic we Wrocławiu warto się udać w momencie, gdy pojawią się pierwsze objawy pojawiających się żylaków. Do czynników zwiększających prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków należy:
• obciążenie rodzinne (żylaki u rodziców, dziadków),
• wiek (zwykle częściej pojawiają się u starszych pacjentów),
• niezdrowy, siedzący tryb życia,
• otyłość, nadwaga i nieprawidłowa dieta,
• palenie papierosów,
• ciąża,
• obecność przepukliny,
• obecność płaskostopia,
• przebyta zakrzepica żył głębokich.
Warto zwracać uwagę na pojawiające się pierwsze objawy, które mogą świadczyć o możliwości pojawienia się żylaków. Zazwyczaj jest to ból i „ociężałość” nóg, obrzęki, a także pojawiające się i widoczne żyłki i sieci żyłek (tzw. pajączki) na nogach. Są one niezawodną oznaką problemów z krążeniem oraz wskazaniem do konsultacji u lekarza flebloga.

Flebolog – Jak wygląda wizyta u specjalisty?

Flebolog w ramach diagnostyki przeprowadza m.in. badanie USG Dopplera żył i tętnic oraz wywiad z pacjentem. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia żylaków. Do tych najpopularniejszych należy laserowe usuwanie żylaków, a także usuwanie żylaków metodą chirurgiczną. Możliwe jest także nieoperacyjne usuwanie żylaków metodą tzw. skleroterapii.
W naszej poradni flebologicznej OMNI Clinic Wrocław specjaliści dobierają rodzaj leczenia odpowiednio do rodzaju oraz stopnia zaawansowania dolegliwości związanych z żyłami. Flebolog może także skierować pacjenta na dodatkowe badania – nasza poradnia flebologiczna umożliwia wykonanie ich na miejscu. Warto pamiętać, że lekarz flebolog to specjalista, który zajmuje się również profilaktyką chorób naczyń. Jak w przypadku innych chorób, tak i tutaj liczy się czas diagnozy i badania kontrolne, zwłaszcza jeśli pacjent jest obciążony genetycznie i w jego rodzinie występowały choroby krążenia. Flebolog zwróci uwagę pacjenta na to, jak ważny jest odpowiedni styl życia, aktywność fizyczna czy noszenie wygodnej, niezbyt uciskającej odzieży. Nasza poradnia flebologiczna to także miejsce, w którym oferujemy pomoc w dobieraniu pończoch uciskowych, będących doskonałą profilaktyką w chorobach żył.

Specjalistyczna poradnia flebologiczna w OMNI Clinic

To przyjazne miejsce, gdzie można umówić się na wizytę u doświadczonego specjalisty w dogodnym dla siebie terminie: sprawnie i bez kolejek! Poniżej prezentujemy listę schorzeń, których diagnostyką i leczeniem zajmuje się lekarz flebolog przyjmujący w naszym centrum medycznym. Poradnia flebologiczna OMNI Clinic Wrocław umożliwia rezerwację wizyt stacjonarnych, jak i teleporad. Przyjmujący w placówce flebolog przeprowadza także konsultacje medyczne w języku obcym.

Poradnia flebologiczna – Cennik

KONSULTACJA FLEBOLOGA 250 zł
KONSULTACJA FLEBOLOGA WRAZ Z BADANIEM USG DOPPLER 300 zł
Leczone schorzenia
  • żylaki kończyn dolnych
  • zakrzepica żylna
  • choroby naczyń
  • żylaki
  • miażdżyca
  • zmiany naczyniowe

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 
Personel poradni

dr n. med Justyna Drelichowska

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: tak

Dodatkowe informacje: wykonuje USG Doppler

Cennik

Konsultacja angiologiczna

Cena badania: 250

Konsultacja angiologiczna z badaniem USG Doppler

Cena badania: 300

Badanie USG doppler tętnic szyjnych

Cena badania: 250

71 700 05 31

dr n. med. Krzysztof Korta

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: wykonuje USG doppler żył i tętnic, kwalifikuje do zabiegów operacyjnych żylaków, minifleboktomii i skleroterapii

Cennik

Konsultacja chirurga naczyniowego

Cena badania: 250

Konsultacja chirurga naczyniowego z badaniem USG Doppler

Cena badania: 300

USG Doppler

Cena badania: 250

Kwalifikacja do zabiegu usuwania żylaków (z badaniem USG Doppler)

Cena badania: 300

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.