Odczulanie

4.6/5 - (178 votes)
Informacje o badaniu

Kichanie, łzawienie oczu, nieżyt nosa – chcesz zapomnieć o nieprzyjemnych objawach alergii? Zdecyduj się na odczulanie, czyli immunoterapię alergenową. W OMNI Clinic stawiamy na nowoczesne metody odczulania pod okiem doświadczonych specjalistów z zakresu alergologii i pulmonologii. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować.

Jakie są metody odczulania?

Alergia to nadwrażliwość organizmu na dany alergen. Choć uczulać może praktycznie wszystko, do najczęstszych alergii zaliczamy alergie na sierść zwierząt, roztocza, pyłki traw czy jad owadów. Nowoczesne metody odczulania to skuteczne sposoby na to, aby zwiększyć tolerancję organizmu na uczulający Cię alergen. W tym celu pacjentom podawane są szczepionki z odpowiednią dawką alergenu. Wyróżniamy dwa rodzaje terapii:

  • zastrzyki podskórne,

  • szczepionki podjęzykowe w formie kropli lub tabletek.

Metoda odczulania i skład szczepionki są dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Inny alergen będzie stosowany w przypadku odczulania na kota, a inny na pyłki roślin. Możliwe jest zastosowanie więcej niż jednego alergenu w ramach jednej szczepionki.

Jak długo trwa odczulanie?

Szczepionki są podawane w odstępach czasu, a dawka alergenu stopniowo jest zwiększana. Gdy szczepionka osiągnie maksymalną dawkę, koniecznie jest zastosowanie leczenia podtrzymującego. Całkowity czas odczulania to 3-5 lat.

Odczulanie sezonowe a odczulanie całoroczne

Immunoterapia alergenowa może trwać sezonowo lub przez cały rok. Odczulanie sezonowe jest powiązane z sezonowym występowaniem uczulających pacjenta alergenów (np. pyłków traw, kwiatów). Rozpoczyna się je w momencie, gdy stężenie alergenów jest niskie. Odczulanie całoroczne jest stosowane u pacjentów, u których objawy alergii występują przez cały rok. Jest to sprawdzona metoda na odczulanie na psa, odczulanie na roztocza czy odczulanie na pleśnie.

Przeciwwskazania do odczulania

Pacjent jest kwalifikowany do odczulania przez lekarza. Immunoterapia alergenowa nie jest przeprowadzana u osób ze zdiagnozowanymi nowotworami złośliwymi, u dzieci poniżej 2. roku życia, kobiet w zaawansowanej ciąży czy pacjentów z zaburzeniami odporności i zaostrzeniem chorób autoimmunologicznych. Przeciwwskazaniem do odczulania może być także ciężka postać astmy.

Odczulanie we Wrocławiu – rejestracja w OMNI Clinic

Jeśli alergia nie daje Ci spokoju, nie czekaj i już teraz umów się na wizytę do specjalisty. Dobrana do Twoich potrzeb terapia złagodzi przebieg choroby lub nawet całkowicie zlikwiduje jej objawy. Odczulanie na psa czy odczulanie na roztocza (kurz) to tylko kilka z możliwych rodzajów immunoterapii. Wizyta prywatnie to gwarancja szybkiego terminu konsultacji i tym samym – szybciej opracowanej metody odczulania. W OMNI Clinic Wrocław będziesz pod opieką doświadczonych lekarzy, którzy zakwalifikują Cię do leczenia i będą je kontrolować na każdym z etapów. Rejestracja wizyt odbywa się osobiście, telefonicznie, mailowo lub online. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do soboty.

Ile kosztuje odczulanie? Ostateczna cena immunoterapii alergenowej jest uzależniona od tego, jak długo będzie trwać terapia. Szczegóły znajdziesz w zakładce cennik. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z personelem OMNI Clinic.

Personel wykonujący badania

lek. Łucja Wiciak

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: tak

Dodatkowe informacje: Konsultuje osoby dorosłe oraz dzieci pow. 6 r.ż. W trakcie wizyty możliwość wykonania spirometrii, testów alergicznych, testów płatkowych oraz odczulania.

Cennik

Konsultacja pulmonologiczna

Cena badania: 250

Konsultacja alergologiczna

Cena badania: 250

71 700 05 31

Lek. Patrycja Szymkowska

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: Konsultuje osoby dorosłe. W trakcie wizyty możliwość wykonania spirometrii, testów alergicznych, testów płatkowych oraz odczulania.

Cennik

Konsultacja alergologiczna

Cena badania: 250

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.