Diabetolog - Poradnia diabetologiczna Wrocław

4.7/5 - (240 votes)

Kiedy należy zgłosić się do diabetologa

Diabetologia jest dziedziną medycyny, która skupia się wokół choroby, jaką jest cukrzyca. W obecnych czasach liczba zachorowań na cukrzycę jest tak wysoka, że Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) okrzyknęła ją pierwszą na świecie chorobą niezakaźną, w przypadku której możemy mówić już o epidemii. Cukrzyca dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci, obniżając jakość życia chorego. W celu diagnostyki i leczenia zaburzeń metabolicznych należy udać się do poradni specjalistycznej, jaką jest poradnia diabetologiczna, gdzie diabetolog dobierze rodzaj terapii do stanu zdrowia pacjenta.

Jeśli szukają Państwo miejsca, w którym przyjmuje doświadczony, dobry diabetolog, zachęcamy do umówienia wizyty w naszym centrum medycznym OMNI Clinic Wrocław. Na czym polega konsultacja u specjalisty?

Diabetolog Wrocław – Diagnostyka od A do Z

Lekarz diabetolog w OMNI Clinic Wrocław pomaga pacjentom rozpoznać chorobę metaboliczną, w tym cukrzycę oraz jej typ, nauczyć prowadzić odpowiedni styl życia oraz zaproponować terapię. Specjaliści diabetolodzy przyjmujący w naszym centrum konsultują objawy występujące u pacjenta, uwzględniając przy tym wywiad przeprowadzony z pacjentem, a także wyniki specjalistycznych badań laboratoryjnych (pracownia diabetologiczna mieści się obok laboratorium, w którym mogą Państwo wykonać badania zlecone przez lekarza). Leczenie chorób metabolicznych polega przede wszystkim na zmianie stylu życia pacjenta, zwiększeniu jego aktywności fizycznej, unikaniu lub najlepiej całkowitym wyeliminowaniu używek oraz zmianie diety. Odpowiednio dobrany jadłospis to podstawa leczenia, dlatego diabetolog bardzo często współpracuje ściśle z dietetykiem, ustalając dla pacjenta indywidualne menu (w naszym centrum medycznym działa zarówno poradnia diabetologiczna, jak i dietetyczna).

Lekarze diabetolog w OMNI Clinic we Wrocławiu, podkreślają że w przypadku cukrzycy bardzo dużą znaczenie przywiązuje się też do szeregu powikłań, jakie choroba może powodować np.: miażdżyca, udar mózgu, stopa cukrzycowa, pogorszenie lub utrata wzroku. Stąd tak ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarza i wprowadzenie zmian w swoim stylu życia. Jeśli tego typu leczenie nie przynosi efektów, konieczne jest wprowadzenie innych metod, w tym farmakoterapii czy insulinoterapii. O modyfikacji sposobu leczenia decyduje diabetolog po zapoznaniu się z aktualnymi wynikami badań pacjenta.

Poznaj zespół diabetologów w OMNI Clinic Wrocław

Nasz zespół diabetologów to doświadczony zespół specjalistów, którzy dobiorą odpowiednią formę leczenia dla Państwa i przeprowadzą przez każdy z jego etapów. Poradnia diabetologiczna to również miejsce, w którym lekarze zajmują się profilaktyką chorób metabolicznych. Warto zdecydować się na konsultację lekarską w przypadku występowania zaburzeń metabolicznych w rodzinie. Diabetolog to także specjalista, którego powinna odwiedzić każda kobieta w ciąży. Cukrzyca ciążowa stanowi bowiem zagrożenie nie tylko dla zdrowia matki, ale i nienarodzonego dziecka.

Specjalistyczna poradnia diabetologiczna w OMNI Clinic (ul. Legnicka 56, Wrocław) to przyjazne miejsce, gdzie możesz umówić się na wizytę u doświadczonego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie: sprawnie i bez kolejek!

Poradnia diabetologiczna – Cennik

KONSULTACJA DIABETOLOGA 250 zł
Leczone schorzenia
 • otyłość
 • cukrzyca typu 2
 • cukrzyca ciążowa
 • cukrzyca typu 1
 • zaburzenia lipidowe
 • powikłania cukrzycy
 • choroby metaboliczne
 • nadciśnienie tętnicze
 • cukrzyca
 • choroba Hashimoto
 • odchudzanie
 • insulinooporność

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 
Personel poradni

Lek. Joanna Tomeczko

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: nie

Cennik

Konsultacja diabetologiczna

Cena badania: 250

71 700 05 31

Lek. Gabriela Watemborska-Matuszyk

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: nie

Cennik

Konsultacja internistyczna

Cena badania: 230

Konsultacja diabetologiczna

Cena badania: 250

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.