Dermatoskopia

4.7/5 - (282 votes)
Informacje o badaniu

Zauważyłeś u siebie niepokojące zmiany skórne? Znamię lub pieprzyk zmienił kolor lub powiększył się? Koniecznie to sprawdź, dzięki szybkiemu i bezbolesnemu badaniu, które potocznie nazywane jest dermatoskopią.

Dermatoskopia Wrocław – co to takiego

Dermatoskopia, która fachowo nazywana jest dermoskopią, to badanie diagnostyczne, które pozwala ocenić charakter zmian skórnych, takich jak pieprzyki czy znamiona. Badanie jest szybkie, bezinwazyjne i bezpieczne. Wykonuje się je przy użyciu specjalnego narzędzia — dermatoskopu. Dzięki wielokrotnemu powiększeniu specjalista może dokładnie obejrzeć strukturę zmiany barwnikowej, która jest niedostrzegalna gołym okiem. Badanie to pozwala zdiagnozować nowotwór skóry, czyli tzw. czerniaka, we wczesnym stadium, kiedy szanse na wyleczenie są największe. 

Badanie znamion Wrocław — kiedy warto je wykonać 

Lekarze radzą, by dermatoskopie wykonywać w okresie letnim, najlepiej przed i po wakacjach. Dzięki temu specjalista będzie mógł ocenić stan znamion przed i po dłuższej ekspozycji na słońce. Dermatologia powinna być jednak wykonywana regularnie, minimum co pół roku, a u osób, które są w grupie ryzyka, takie badanie profilaktyczne warto wykonywać częściej, nawet co kwartał.

Dermatoskopia Wrocław — wskazania

Badanie znamion warto wykonać profilaktycznie, jeśli na ciele znajduje się wiele zmian skórnych, a po ekspozycji na słońce, pojawiają się nowe. Sygnałem alarmowym, który powinien skłonić do natychmiastowego wykonania dermatoskopii są następujące objawy:

  • nieregularne, rozmyte brzegi znamienia,
  • powiększające się pieprzyki, 
  • brak owłosienia na powierzchni znamienia, 
  • swędzące lub bolesne znamię. 

Dermatoskopia Wrocław NFZ oznacza, że na wizytę możesz czekać nawet kilka miesięcy. Tymczasem w przypadku leczenia nowotworu skóry kluczowy jest czas. Dermatoskopia jest stosunkowo tanim zabiegiem, a wykonana w porę może uratować życie. Poniżej znajdziesz cennik i będziesz mógł umówić się na wizytę do dermatologa, który przeprowadzi badanie znamion na całym ciele. 

Personel wykonujący badania

Dr n. med. Radomir Reszke

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: tak

Dodatkowe informacje: przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci w każdym wieku, w trakcie wizyty wykonuje dermatoskopię

Cennik

Konsultacja dermatologiczna - dorośli

Cena badania: 250

Konsultacja dermatologiczna - dzieci

Cena badania: 250

Dermatoskopia - dopłata do konsultacji

Cena badania: 50

Krioterapia - dopłata do konsultacji

Cena badania: 100

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.