Usuwanie zmian skórnych i pieprzyków

Informacje o badaniu

Informacje o zabiegu usuwania zmian skórnych

Pieprzyki, kurzajki, włókniaki – te i inne zmiany skórne zwykle są traktowane przez pacjentów jedynie jako problem natury estetycznej. Warto jednak pamiętać, że niektóre ze zmian mogą ulec przekształceniu w choroby nowotworowe. Stąd tak ważne są regularne wizyty u dermatologa, jak i samodzielna obserwacja skóry. Odpowiednia reakcja na ewentualne zmiany w wyglądzie np. pieprzyków to nie tylko krok w kierunku szybkiej diagnostyki i podjęcia leczenia, ale i większa szansa na powrót do całkowitego zdrowia.

Kiedy usuwanie zmian skórnych jest wskazane?

Choć na co dzień nie poświęca się im zbyt dużej uwagi, zmiany skórne są dla wielu osób powodem gorszej samooceny. Zlokalizowane w widocznej części ciała, na przykład na twarzy czy dekolcie, bardzo często stanowią pretekst dla pacjenta, aby zdecydować się na usuwanie pieprzyków czy innych zmian skórnych w gabinecie lekarskim.

Bezinwazyjny zabieg, jakim jest usuwanie zmian skórnych, to także zabieg przeprowadzany u pacjentów, u których zmiany na skórze wymagają diagnostyki w kierunku rozwijania się nowotworów. W tym przypadku decyzję o usunięciu zmiany podejmuje lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem oraz badania dermatoskopowego.

Obserwacja zmian skórnych

Jakie zmiany na skórze powinny wzbudzić Państwa czujność? Wiele osób, zwłaszcza tych o jasnej karnacji, ma na ciele zmiany barwnikowe. Mogą one być widoczne już od urodzenia lub pojawić się w późniejszych etapach życia. Warto pamiętać, że wszelkie zmiany w wyglądzie pieprzyków są wskazaniem do konsultacji lekarskiej. Mowa tutaj o m.in.:

  • zmianie koloru,
  • zmianie rozmiaru/kształtu,
  • pojawieniu się świądu w okolicy pieprzyka,
  • pojawieniu się ropy, wycieku płynu ze zmiany.

Usuwanie pieprzyków jest w tym przypadku związane z koniecznością wykonania badania histopatologicznego na wyciętej zmianie. Czas oczekiwania na wynik badania to ok. kilku tygodni.

Usuwanie pieprzyków i innych zmian w OMNI Clinic

Usuwanie zmian skórnych metodą chirurgiczną to krótki zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wycina zmianę wraz z marginesem tkanki zdrowej, a następnie zakłada szwy i opatrunek. Pacjent tego samego dnia może wrócić do domu. Usuwanie pieprzyków, kurzajek czy innych zmian może być również przeprowadzane z użyciem innych metod, jak chociażby laseroterapia czy krioterapia (zabieg z wykorzystaniem niskiej temperatury). Metoda zabiegu jest dobierana do m.in. rodzaju i wielkości zmian.

Jeśli miejscem Państwa zamieszkania jest Wrocław lub okolice, serdecznie zapraszamy na bezbolesne usuwanie zmian skórnych do OMNI Clinic. Do Państwa dyspozycji jest wykwalifikowana kadra, w skład której wchodzi m.in. lekarz onkolog, chirurg czy dermatolog.

Wrocław, ul. Legnicka 56, zapraszamy!

Personel wykonujący badania
lek. Piotr Bobiński

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym: angielski, niemiecki,

Dodatkowe informacje: specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym chorób nowotworowych układu pokarmowego, gruczołu piersiowego, tarczycy, skóry i tkanek miękkich.

Cennik
Konsultacja chirurga onkologa

Cena badania: 180

Dr n. med. Zbigniew Buldańczyk

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym:

Dodatkowe informacje: specjalizuje się w proktologii oraz w drobnych zabiegach (usuwanie zmian skórnych, pieprzyków)

Cennik
Konsultaca chirugiczna

Cena badania: 180

Konsultacja proktologiczna

Cena badania: 180

Anoskopia

Cena badania: 120

Dr n. med. Ryszard Kamiński

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym: brak

Dodatkowe informacje: brak

Cennik
Konsultacja chirurgiczna

Cena badania: 180

Konsultacja proktologiczna

Cena badania: 180

Anoskopia

Cena badania: 120

Gastroskopia

Cena badania: 250

Lek. Marzena Kozakiewicz

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: tak

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: konsultuje tylko dzieci od 0 do 18 roku życia.

Cennik
Konsultacja chirurga dziecięcego

Cena badania: 180

Podcięcie wędzidełka języka u dzieci

Cena badania: 200

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.