Skleroterapia

4.7/5 - (129 votes)
Informacje o badaniu

Skleroterapia – informacje o badaniu

Niewydolność żylna to problem, który już dawno przestał być łączony jedynie z podeszłym wiekiem. Obecnie coraz więcej osób boryka się z niewydolnością krążenia w naczyniach żylnych, a przyczynami takiej sytuacji są m.in. geny, styl życia, ciąża czy otyłość. Początkowo drobne pajączki stanowią jedynie defekt kosmetyczny, z czasem jednak mogą przeobrazić się w większe fioletowo-zielone wypukłe zmiany. Pacjent może skarżyć się na ból w kończynie, który obniża jakość jego życia. Wyjściem z sytuacji jest skleroterapia żylaków. Zabieg bezpieczny, bezbolesny, będący doskonałą alternatywą dla tradycyjnej operacji usuwania żylaków. Mogą się mu Państwu poddać również w naszej placówce Omni Clinic w mieście Wrocław.

Skleroterapia to zabieg z dziedziny chirurgii naczyniowej, który polega na podaniu niewielką igłą bezpośrednio do światła naczynia preparatu w postaci płynu lub piany, którego zadaniem jest uszkodzenie śródbłonka i doprowadzenie do stanu zapalnego, a następnie do zwłóknienia naczynia. Dzięki temu naczynie zostaje wyłączone z obiegu – sam zabieg jest krótki, jednak proces zamykania naczynia trwa kilka tygodni, a ostateczne efekty zabiegu są widoczne po upływie miesiąca lub dłużej. Skleroterapia, inaczej ostrzykiwanie lub obliteracja żylaków, jest wykonywana u pacjentów zarówno z początkowym, jak i zaawansowanym stadium niewydolności żylnej. Czas zabiegu i ilość wkłuć igłą jest uzależniona od ilości oraz wielkości naczyń, które należy zamknąć.

Problem tzw. pajączków na nogach stanowi dość przykry problem kosmetyczny, zwłaszcza dla pań. Pajączki to rozszerzenia drobnych, powierzchownych naczyń krwionośnych, które świadczą o utrudnionym odpływie krwi z układu żylnego. Z pomocą skleroterapii chirurg naczyniowy w trakcie zabiegu zamyka drobne naczynka na kończynach dolnych.

Zabieg stosuje się osobno nawet do zamykania niewielkich pajączków albo łączy się z innymi metodami do zamykania dużych naczyń żylnych większymi stężeniami. Skleroterapia jest także pomocna w przypadku żylaków przełyku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skleroterapia żylaków nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie nanosić na obszar zabiegowy żadnych kosmetyków lub maści bezpośrednio przed zabiegiem. Zanim specjalista przystąpi do zamykania naczyń, konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem oraz wykonanie badania USG Dopplera, dzięki któremu można sprawdzić przebieg naczyń w kończynie oraz zmiany w ich obrębie. Podczas zabiegu pacjent jest w pozycji leżącej, może jednak zostać poproszony o uniesienie kończyny tak, aby była ona powyżej poziomu klatki piersiowej. Skleroterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do swoich aktywności. Zaleca się, aby unikać przebywania długo w pozycji stojącej oraz siedzącej, wysokich temperatur (sauna, basen, opalanie się itp.).

Skleroterapia to małoinwazyjny zabieg, stąd ewentualnie powikłania zdarzają się rzadko. Do tej grupy można zaliczyć m.in. pojawienie się przebarwień skóry (zwykle samoistnie znikają) czy zasinień. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są m.in. ciąża i karmienie piersią, uczulenie na stosowany podczas zabiegu preparat, zakrzepica żył czy unieruchomienie kończyny.

Skletoterapia we Wrocławiu

Jeśli chcą Państwo umówić się na zabieg skleroterapii w mieście Wrocław, serdecznie zapraszamy do Omni Clinic – nasz wykwalifikowany zespół medyczny pomoże Państwu uporać się z problemem niewydolności żylnej.

 

Personel wykonujący badania

dr n. med. Krzysztof Korta

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: wykonuje USG doppler żył i tętnic, kwalifikuje do zabiegów operacyjnych żylaków, minifleboktomii i skleroterapii

Cennik

Konsultacja chirurga naczyniowego

Cena badania: 250

Konsultacja chirurga naczyniowego z badaniem USG Doppler

Cena badania: 300

USG Doppler

Cena badania: 250

Kwalifikacja do zabiegu usuwania żylaków (z badaniem USG Doppler)

Cena badania: 300

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.