Krioterapia

Oceń
Informacje o badaniu

Chcesz pozbyć się zmian skórnych bez interwencji chirurgicznej lub lasera? Szukasz informacji na temat: krioterapia cena? Zależy Ci na bezpiecznej, szybkiej i niemal bezbolesnej metodzie? Skorzystaj z krioterapii miejscowej i pozbądź się problemu raz na zawsze.

Krioterapia – co to jest?

Krioterapia polega na wykorzystaniu niskich temperatur do leczenia dolegliwości bólowych, świeżych stłuczeń, urazów, zesztywnienia stawów Terapia ta wzmacnia całe ciało, ponieważ, organizm reaguje na zimno, uruchamiając swoje mechanizmy obronne. Efektem tego jest zwężenie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew płynie szybciej, organizm jest dotleniony, i zmniejsza się napięcie mięśni. Co więcej, wydzielana jest endorfina, nazywaną potocznie “hormonem szczęścia”, która działa lepiej niż tabletka przeciwbólowa. Ponadto, krioterapia znalazła swoje zastosowanie również w dermatologii. Wówczas mówimy jednak o tzw. kriochirurgii i krioterapii miejscowej.

Krioterapia – wymrażanie kurzajek ciekłym azotem w OMNI Clinic Wrocław

Ogromnym zainteresowaniem, jeśli chodzi o krioterapię miejscową, cieszy się usuwanie kurzajek. Wystarczy bowiem przyłożyć aplikator na zaledwie 20 sekund, by doszło do uszkodzenia brodawki. Powstanie wówczas niewielki bąbel, który może trochę boleć, tzn. aż do momentu, gdy zamieni się w strup. W przypadku zamrażania kurzajki ciekłym azotem, najczęściej wymaganych jest kilka zabiegów.

Krioterapia miejscowa – na co jeszcze pomaga

Krioterapia miejscowa jest wykorzystywana z sukcesami w dermatologii, a jej zastosowanie nie ogranicza się tylko do zamrażania kurzajek. Chodzi wówczas o tzw. kriochirurgię, czyli wymrażanie zmian skórnych. Taki zabieg przyniesie efekty w przypadku leczenia chorób skóry. Zamrażanie ciekłym azotem wykorzystywane jest od wielu lat w przypadku znamion naskórkowych czy brodawek łojotokowych. Co ważne, kriochirurgia stanowi działanie profilaktyczne w przypadku zmian przednowotworowych, naczyniaka gwiaździstego lub ziarniniaka naczyniowego. Zabieg kriochirurgii zmian skórnych jest zupełnie bezbolesny. Na czym polega krioterapia miejscowa? Zabieg wykonuje się przy użyciu miejscowego aplikatora, który działa punktowo, zamrażając zmianę skórną.

Krioterapia – przeciwwskazania

Choć krioterapia jest bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania, o których poinformuje Cię lekarz w trakcie konsultacji w OMNI Clinic Wrocław.

Krioterapia – cennik

Drogi Pacjencie, być może trafiłeś na naszą stronę, szukając informacji na temat: krioterapia Wrocław NFZ. Choć w naszej klinice wykonujemy krioterapię wyłącznie prywatnie, może się okazać, że takie rozwiązanie będzie najlepsze, jeśli termin zaproponowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie Ci odpowiadał. Sprawdź nasz cennik. Umów się na wizytę i pozbądź się zmian skórnych szybko, wygodnie i całkowicie bezpieczni.

Personel wykonujący badania
Sorry, No posts.

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.