Badania USG

4.8/5 - (63 votes)
Informacje o badaniu

Badania USG dzięki swojej dokładności umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy przez lekarza. W naszym centrum medycznym we Wrocławiu mamy aparaty USG pozwalające na przeprowadzanie kompleksowych badań USG Wrocławiu, w tym badań jamy brzusznej, tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, stawów i mięśni, serca oraz DOPPLER żył i tętnic.

Badanie USG czyli badanie ultradźwiękami

Diagnostyczne badania USG są jednymi z najbardziej powszechnie spotykanych. Niestety nadal niewielka ilość osób ma świadomość, jak one wyglądają i jaka jest ich specyfika. Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Dzięki temu lekarz, wykonujący badanie może zweryfikować budowę poszczególnych narządów i tkanek. USG to badanie obrazowe pokazuje kształt i wielkość poszczególnych narządów ich patologie i wszelkie odstępstwa w funkcjonowaniu. Lekarz może wykryć wszelkie nieprawidłowości np. zgrubienia czy guzy oraz aktualny rozwój narządów. Właśnie dlatego są to nieocenione diagnostyczne badania USG, na które wszystkich zainteresowanych zapraszamy do nas.

Dlaczego warto udać się do OMNI Clinic na USG we Wrocławiu?

Zapraszamy na USG we Wrocławiu. To często zlecane przez specjalistów badanie diagnostyczne. Techniki ultradźwiękowe polegają na obserwowaniu fal dźwiękowych i ich echa w celu wizualizacji tkanek w ciele. Ta nowoczesna technologia ultradźwiękowa doskonale sprawdza się zwłaszcza w wizualizacji tkanek miękkich, takich, jak narządy i mięśnie. Gdy fale dźwiękowe napotykają tkanki o różnej gęstości, echo odbija się i jest mierzone za pomocą technologii ultradźwiękowej.

Cechy charakterystyczne echa, takie jak jego intensywność i czas, są oparte na właściwościach tkanki miękkiej. Ponieważ guzy i inne nieprawidłowości zwykle mają inną gęstość niż otaczająca tkanka, mają tendencję do wyraźnego uwidaczniania się właśnie poprzez badania USG.

Czym wyróżnia się USG wykonane w naszym Centrum Medycznym?

  • bezpieczeństwo,
  • dokładność,
  • szybkość.

Jeśli mieszkasz w mieście Wrocław i szukasz sprawdzonego miejsca, w którym wykonuje się diagnostyczne badania USG – jesteśmy do dyspozycji.

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badania USG są całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta, a także dla personelu wykonującego. Badanie USG można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu. Bez względu na to, czy wybierasz się na USG we Wrocławiu po raz pierwszy, czy też jest to stały element Twojego planu leczenia – specjaliści z OMNI Clinic służą pomocą.

Przygotowanie do badania USG

W przypadku niektórych badań USG, wskazane jest wcześniejsze przygotowanie. Dotyczy to głównie USG jamy brzusznej. Pozostałe badanie, tj. USG tarczycy, USG piersi czy USG Doppler żył i tętnic nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Szczegółowe informacje znajdują się na podstronach każdego badania. Natomiast w razie dodatkowych pytań – zawsze też można się z nami skontaktować.

Aparaty USG w naszej placówce we Wrocławiu

W OMNI Clinic posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych usług w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG.

Lekarze wykonujący badania USG we Wrocławiu

Aparaty USG obsługiwane są przez lekarzy specjalistów z radiologii i diagnostyki obrazowej oraz specjalistów innych dziedzin medycyny posiadających certyfikaty umiejętności wykonywania badań USG oraz z gruntowną wiedzą kliniczną, zdobytą w trakcie pracy w ośrodkach szpitalnych oraz ambulatoryjnych.
Zgłaszając się na badanie USG pacjent powinien przynieść ze sobą poprzednie wyniki badań USG, jeśli ne jest to pierwsze badanie oraz ostatnie wyniki badań laboratoryjnych oraz pozostałą dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, opisy badań RTG, itp.)

Badania USG – Cennik

Usg jamy brzusznej 180 zł
Usg tarczycy i przytarczyc 180 zł
Usg piersi 180 zł
Usg węzłów chłonnych 180 zł
Usg serca 200 zł
USG układu moczowego z oceną zalegania moczu 180 zł
USG nerek, moczowodów i pęcherza moczowego 180 zł
USG tkanek miękkich 180 zł
USG ślinianek 180 zł
USG ortopedyczne (stawów) u dorosłych 180 zł
USG stawów biodrowych u niemowląt 230 zł
USG DOPPLER tętnic i żył 2 kończyn
– kończyn dolnych/górnych
200zł
USG DOPPLER tętnic podobojczykowych 200zł
USG DOPPLER tętnic dogłowowych 200 zł
USG DOPPLER żył podobojczykowych 200 zł

 

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.