USG piersi

Informacje o badaniu

Badania USG dzięki swojej dokładności umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy przez lekarza. W naszym centrum medycznym mamy aparaty USG pozwalające na przeprowadzanie kompleksowych badań USG, w tym badań jamy brzusznej, tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, stawów i mięśni, serca czy DOPPLER żył i tętnic.

Badanie USG piersi

Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Dzięki temu lekarz, wykonujący badanie może zweryfikować budowę piersi. USG piersi powinno być wykonywane u każdej kobiety przed 40 rokiem życia, choć jest wskazane również u starszych kobiet z bogato rozwiniętą tkanką gruczołową. Pozwala na ocenę struktury piersi, a także wykrycie guzków i torbieli niewyczuwalnych w trakcie badania palpacyjnego lub w mammografii.

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badanie USG piersi jest całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu wykonującego. Badanie USG można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu.

Przygotowanie do badania USG

Badanie USG piersi nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Obecnie nie ma wskazań do badania USG pomiędzy 1 – 10 dniem ze względu na coraz lepsze aparaty USG, które pozwalają precyzyjnie zobrazować gruczoł piersiowy w każdym dniu cyklu. Zalecenia co do częstości wykonania (w zależności od autora pracy) są zmienne, ale w większości uważa się, że USG piersi po 30 roku życia powinno być powtarzane co rok (w przypadku braku podejrzanych zmian w ostatnio wykonanym usg oraz badaniu palpacyjnym). W przypadku pojawienia się niepokojących zmian (wyczuwalny guzek, ból, wyciek itd) należy zgłosić się na badanie USG natychmiast.

Aparaty USG w naszej placówce we Wrocławiu

W OMNI Clinic posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych badań w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG.

Zgłaszając się na badanie USG pacjent powinien przynieść ze sobą poprzednie wyniki badań USG, jeśli ne jest to pierwsze badanie oraz ostatnie wyniki badań laboratoryjnych oraz pozostałą dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, opisy badań RTG, itp.)

Personel wykonujący badania

lek.dr n. med. Mariusz Krawczyk

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: wykonuje USG piersi, USG tarczycy, USG węzłów chłonnych oraz dermatoskopię

Cennik

Konsultacja chirurga onkologa

Cena badania: 180

Konsultacja chirurga onkologa z badaniem USG

Cena badania: 200

Badanie USG (piersi, tarczyca)

Cena badania: 150

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.