Badanie USG piersi

Informacje o badaniu

 

USG piersi – podstawowe informacje

Badania USG dzięki swojej dokładności umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy przez lekarza. W naszym centrum medycznym mamy aparaty USG pozwalające na przeprowadzanie kompleksowych badań USG, w tym badań jamy brzusznej, tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, stawów i mięśni, serca czy DOPPLER żył i tętnic.

 

Badanie USG piersi

Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Dzięki temu lekarz, wykonujący badanie może zweryfikować budowę piersi. USG piersi  to bezinwazyjne i bezbolesne badanie diagnostyczne, zalecane przede wszystkim kobietom młodym, u których mammografia może nie być zbyt dokładną i skuteczną metodą obrazowania zmian w piersiach. USG piersi powinno być wykonywane u każdej kobiety przed 40 rokiem życia (na pierwsze badanie USG piersi warto się zgłosić już w wieku 20 lat), choć jest wskazane również u starszych kobiet z bogato rozwiniętą tkanką gruczołową. Pozwala na ocenę struktury piersi, a także wykrycie guzków i torbieli niewyczuwalnych w trakcie badania palpacyjnego lub w mammografii. Badanie USG piersi jest również przeprowadzane u mężczyzn, u których podejrzewa się zmiany w gruczole piersiowym.

 

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badanie USG piersi jest całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu wykonującego. Co ważne, USG piersi przeprowadza się także u kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią. Pacjent przyjmuje pozycję leżącą, w celu uzyskania dokładniejszych wyników oraz zapewnienia łatwiejszego przesuwania głowicy aparatu po skórze, lekarz pokrywa głowicę chłodnym żelem. Badanie USG piersi można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu.

 

Przygotowanie do badania USG

Badanie USG piersi nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Obecnie nie ma wskazań do badania USG pomiędzy 1 – 10 dniem ze względu na coraz lepsze aparaty USG, które pozwalają precyzyjnie zobrazować gruczoł piersiowy w każdym dniu cyklu. Zalecenia co do częstości wykonania (w zależności od autora pracy) są zmienne, ale w większości uważa się, że USG piersi po 30 roku życia powinno być powtarzane co rok (w przypadku braku podejrzanych zmian w ostatnio wykonanym usg oraz badaniu palpacyjnym). W przypadku pojawienia się niepokojących zmian (wyczuwalny guzek, ból, wyciek itd) należy zgłosić się na badanie USG natychmiast.

 

Aparaty USG w naszej placówce we Wrocławiu

W OMNI Clinic posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych badań w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG piersi. Jeśli szukają Państwo placówki z doświadczoną kardą i nowoczesnym sprzętem w mieście Wrocław, zapraszamy do umawiania wizyt telefonicznie, online lub osobiście (Wrocław, ul. Legnicka 56).

 

Na badanie USG piersi pacjent powinien przygotować wcześniejsze wyniki badań USG – jeśli to nie pierwsze badanie. Powinien mieć też ostatnie wyniki badań i dokumentację medyczną, zwłaszcza wypisy ze szpitala, opisy badań RTG, itp.

 

Personel wykonujący badania

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: wykonuje USG piersi, USG tarczycy, USG węzłów chłonnych oraz dermatoskopię

Cennik

Konsultacja chirurga onkologa

Cena badania: 200

Konsultacja chirurga onkologa z badaniem USG

Cena badania: 250

Badanie USG (piersi, tarczyca)

Cena badania: 250

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Magda G
Magda G
22/04/2022
Wizyta przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze. Pan doktor wykazał profesjonalne zainteresowanie pacjentem, udzielił szczegółowych wyjaśnień, zlecił dodatkowe badania. Polecam
piter piterowski
piter piterowski
11/04/2022
Polecam to miejsce... Miałem przeprowadzoną kolonoskopię u Pana Jarychy. Wszystko na na najwyższym poziomie. Bardzo miły Dr. I asystentka również. Z całego serca polecam
Urszula Zajac
Urszula Zajac
01/04/2022
Byłam pierwszy raz w OMNI Clinic. Zadzwoniłam i udali się nawet wyjątkowo tego samego dnia umówić na wizytę u kardiologa. Jestem pod wrażeniem odbytej wizyty u Pani Dr Joanny Bugały. Pani dr bardzo dokładnie wypytała mnie o objawy i inne choroby towarzyszące, wykonując odpowiednie badania i poświęcając dużo czasu. W moim przypadku podjęła decyzję o skierowanie mnie na SOR, celem wykluczenia istotnych chorób, za co szczególnie Pani Dr dziękuję. Czułam się bardzo dobrze zaopiekowana i jestem z tego powodu bardzo wdzięczna. Na pewno wrócę ponownie do Pani Dr po wykonaniu niezbędnych badań. Ze wszech miar polecam.
Anna Gajewska-Gierko
Anna Gajewska-Gierko
01/04/2022
Czysto, obsługa bardzo mila i pomocna . Polecam
Andrzej Stan
Andrzej Stan
31/03/2022
Pan doktor po dokładnym zbadaniu omówił sposób leczenia.Wszystko w miłej atmosferze,rzeczowo i profesjonalnie.Polecam.

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.