Poradnia pulmonologiczna

Pulmonologia to specjalizacja medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką chorób układu oddechowego. Najczęstsze choroby układu oddechowego to astma oskrzelowa, gruźlica, mukowiscydoza, odma opłucnowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), pylica płuc, rak płuc, sarkoidoza, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, itp.

Lekarz specjalista z tego zakresu to specjalista chorób płuc – pulmonolog, któremu w diagnostyce chorób niezbędne są takie badania jak spirometria czy badanie RTG klatki piersiowej.

Zgłoszenie się do pulmonologa powinno być podyktowane wystąpieniem niepokojących objawów ze strony narządu oddechowego, tj. ból pojawiający się przy oddychaniu, świszczący oddech, duszność, zasinienie skóry czy przewlekły, suchy kaszel. Do poradni pulmonologicznej warto umówić się również w przypadku nawracających schorzeń dróg oddechowych i po kontakcie z osobą chorą na gruźlicę.

Na rozwój groźnych chorób układu oddechowego szczególnie narażeni są pacjenci palący papierosy i pracujący w zakładach pracy, w których mają styczność z pyłami. Oni też powinni regularnie odwiedzać poradnię pulmonologiczną, bo wczesne wykrycie przez lekarza nawet niewielkich zmian w obszarze układu oddechowego może ich skutecznie uchronić przed rozwojem poważnych chorób, np. pylicy płuc.

W naszej poradni pulmonologicznej specjaliści dobierają rodzaj leczenia odpowiednio do rodzaju oraz stopnia zaawansowania dolegliwości związanych z układem oddechowym.

Specjalistyczna poradnia pulmonologiczna (chorób płuc) w OMNI Clinic to przyjazne miejsce, gdzie możesz umówić się na wizytę u doświadczonego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie: sprawnie i bez kolejek!

Leczone schorzenia

  • choroby płuc
  • astma oskrzelowa
  • POChP – przewlekła obturacyjna choroba płuc
  • rozedma płuc
  • nowotwory układu oddechowego
  • gruźlica
  • duszności
  • kaszel
  • choroby śródmiąższowe płuc

 

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Personel poradni

lek. Łucja Wiciak

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: tak

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: Konsultuje osoby dorosłe oraz dzieci pow. 6 r.ż. W trakcie wizyty możliwość wykonania spirometrii, testów alergicznych, testów płatkowych oraz odczulania.

Cennik

Konsultacja pulmonologiczna

Cena badania: 180

Konsultacja alergologiczna

Cena badania: 180

lek. Elżbieta Bielecka

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym:

Dodatkowe informacje: wykonuje USG

Cennik

Konsultacja pulmonologa

Cena badania: 180

Spirometria

Cena badania: 55

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.