Biopsja tarczycy

4.6/5 - (190 votes)
Informacje o badaniu

Informacje o biopsji tarczycy

Uprzejmie informujemy, że we wrocławskim Centrum Medycznym OMNI Clinic istnieje możliwość skorzystania z badania znanego, jako biopsja tarczycy. To zabieg polegający na pobraniu próbek tkanek tarczycy przez lekarza pod kontrolą USG, celem poddania ich dalszym oględzinom w badaniu mikroskopowym. W klinice w mieście Wrocław wykonujemy biopsję dokładnie, szybko i fachowo – z indywidualnym podejściem do pacjenta w przyjaznej atmosferze pełnej zrozumienia i empatii.

Przed wykonaniem biopsji

Każda osoba, która zgłosi się do nas na biopsję tarczycy – musi poznać kilka istotnych informacji, które wiążą się z prawidłowym wykonaniem procedury zabiegowej. Biopsja tarczycy zaczyna się od formalności. Przed wykonaniem zabiegu, pacjent wypełnia i podpisuje formularz świadomej zgody na badanie tarczycy za pomocą biopsji. Lekarz zapoznaje się z dostarczoną przez pacjenta dokumentacją medyczną oraz weryfikuje, czy badanie może być przeprowadzone. W przypadku pozytywnej weryfikacji i wydania zgody – można przejść do praktycznej części badania.

Przebieg zabiegu biopsji tarczycy we Wrocławiu

Wszystkie osoby zainteresowane biopsją tarczycy w OMNI Clinic zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z poniższym opisem procedury, który dokładnie wyjaśnia na czym takiego rodzaju badanie polega. Pomoże to w zwiększeniu świadomości oraz zmniejszenie stresu przed badaniem.
Pobranie próbek odbywa się za pomocą bardzo cienkich igieł. Biopsja jest badaniem inwazyjnym, ponieważ dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, jednak w trakcie nie stosuje się znieczulenia miejscowego, gdyż poziom bólu w trakcie zabiegu jest znacznie mniejszy niż przy standardowym pobieraniu krwi. Wykonując to badanie w naszym Centrum Medycznym w mieście Wrocław – jest się w dobrych rękach i pod czujnym okiem wykwalifikowanych fachowców.

Dlaczego biopsja tarczycy w OMNI Clinic?

Biopsja tarczycy w naszym wrocławskim Centrum Medycznym to badanie, które wykonuje specjalista chirurg. Z pomocą aparatu USG odnajduje on niepokojącą zmianę w tarczycy i wkłuwając się igłą pobiera materiał do badania. Pobrany materiał zabezpieczany jest na specjalnych szkiełkach, utrwalany specjalnym preparatem oraz kodowany danymi pacjenta. Po zakończeniu biopsji pacjentowi zakładany jest niewielki opatrunek w miejsce wbicia igły.

Jak długo należy czekać na wyniki z biopsji tarczycy wykonanej u nas?

Staramy się, aby biopsja tarczycy była wykonana jak najszybciej, ale równocześnie dokładnie i kompleksowo. Pozyskana próbka tkanki tarczycy zostaje utrwalona na szkiełkach mikroskopowych i przekazana do specjalistycznej pracowni histopatologicznej, gdzie specjaliści patomorfolodzy oceniają pobrany wycinek. Czas oczekiwania na wyniki badania biopsji tarczycy w naszym centrum wynosi od trzech do czterech tygodni. Pacjent informowany jest telefonicznie o możliwości odbioru swojego wyniku.

Przygotowanie do biopsji tarczycy

Kolejną zaletą tego, że wykonuje się ten zabieg u nas – jest maksymalne ułatwienie całej procedury. Badanie biopsji tarczycy nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Pacjent powinien mieć ze sobą dokumentację medyczną (między innymi USG tarczycy) oraz poinformować lekarza prowadzącego o obecnie przyjmowanych lekach (przeciwwskazaniem do biopsji może być stosowanie leków przeciwzakrzepowych), a także o ewentualnych problemach z krzepnięciem krwi.

Przeciwwskazania do wykonania biopsji

Przy wszystkich zaletach, jakie niesie biopsja tarczycy – a zwłaszcza ta wykonana pod okiem doświadczonych specjalistów z Centrum Medycznego OMNI Clinic, trzeba pamiętać, że jak każde inne badanie, niesie ze sobą niewielkie ryzyko ewentualnych powikłań. Generalnie biopsja jest uważana za zabieg bezpieczny, choć jak w każdym badaniu występuje ryzyko powikłań. W miejscu wkłucia może pojawić się krwiak lub zasinienie. Możliwy jest też obrzęk lub ból szyi. Objawy te jednak nie są dolegliwe, szybko ustępują i nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia czy życia pacjenta. W przypadku nieustąpienia objawów wskazana jest konsultacja kontrolna. W razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.

Biopsja tarczycy – Cennik

BIOPSJA TARCZYCY 250 zł
Personel wykonujący badania

dr n. med Wiktor Pawłowski

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: wykonuje USG tarczycy, jamy brzusznej i USG tętnic szyjnych w trakcie konsultacji lekarskiej

Cennik

Konsultacja chirurgiczna

Cena badania: 250

Konsultacja chirurgiczna z badaniem USG

Cena badania: 350

USG jamy brzusznej

Cena badania: 220

USG tarczycy

Cena badania: 220

USG tętnic szyjnych

Cena badania: 250

Biopsja cienkoigłowa tarczycy

Cena badania: 350

71 700 05 31

Lek. Anna Stępień

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: konsultacje chirurgiczne i proktologiczne, USG zgodnie z zakresem i cennikiem, biopsje

Cennik

Konsultacja chirurgiczna

Cena badania: 250

Konsultacja proktologiczna

Cena badania: 250

Konsultacja proktologiczna z anoskopią

Cena badania: 350

Konsultacja proktologiczna z anoskopią i biopsją

Cena badania: 450

USG jamy brzusznej

Cena badania: 220

USG tarczycy

Cena badania: 220

USG doppler żył kończyn dolnych

Cena badania: 250

USG przepuklin (pachwinowa, pępkowa, kresy białej)

Cena badania: 220

USG płuc

Cena badania: 220

biopsja tarczycy

Cena badania: 350

biopsja węzłów chłonnych

Cena badania: 350

usunięcie zmiany skórnej do 1 cm

Cena badania: od 450

usunięcie zmiany skórnej pow. 1 cm

Cena badania: od 540

usuniecie zmiany tkanki podskórnej do 1 cm

Cena badania: od 450

usuniecie zmiany tkanki podskórnej pow 1 cm

Cena badania: od 540

usunięcie zmian skórnych twarzy, uszu

Cena badania: od 850

usunięcie zmiany skórnej/tkanki podskórnej pow 5 cm

Cena badania: od 600

usunięcie zmian skórnych z plastyką ubytku płatek skórnym

Cena badania: od 950

szycie rany do 4 cm

Cena badania: 450

szycie rany pow 4 cm

Cena badania: 500

opracowanie i oczyszczenie rany

Cena badania: 500

zdjęcie płytki paznokcia

Cena badania: 500

plastyka załów paznokciowych we wrastaniu paznokcia (paluch/pozostałe palce)

Cena badania: 790/600

nacięcie i oczyszczenie ropnia

Cena badania: 500

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.