Poradnia medycyny sportowej

Medycyna sportowa, zwana inaczej medycyną aktywności ruchowej, to dziedzina wiedzy lekarskiej, skupiająca się na zachodzących w ciele człowieka procesach, wynikających z uprawiania aktywności fizycznej.

Do lekarza medycyny sportowej powinna się udać osoba, która jest aktywna fizycznie (np. dużo biega, ćwiczy na siłowni), zawodowo uprawia sport czy doświadczyła kontuzji układu ruchu podczas aktywności sportowej i wymaga podjęcia natychmiastowego, skutecznego leczenia.

Z porady lekarza medycyny sportowej powinna też skorzystać osoba, która zaczyna uprawiać sport i nie ma odpowiedniej wiedzy na temat możliwości swojego organizmu.

Opieka medyczna nad osobami trenującymi wymaga doświadczenia i rzetelnej wiedzy lekarskiej. Decyzję w sprawie zakwalifikowania Pacjenta jako zdolnego do uprawiania określonej dyscypliny, powinien podejmować specjalista medycyny sportowej (lekarz sportowy). Wskazane jest, aby placówka przeprowadzająca badania dysponowała doskonałym zapleczem diagnostycznym.

W ramach poradni medycyny sportowej oferujemy:

  • badania sportowe okresowe – są konieczne osobom aktywnym fizycznie przez dłuższy czas. Na podstawie prawidłowych wyników przeprowadzonej diagnostyki, specjalista wydaje orzeczenie o zdolności Pacjenta do dalszego uprawiania określonej dziedziny sportu.
  • badania sportowe kontrolne – są niezbędne osobom po wszelkiego rodzaju kontuzjach lub dłuższej przerwie w treningach. Podczas konsultacji lekarskiej, w oparciu o przeprowadzone badania, specjalista nie tylko ocenia układ ruchu, układ sercowo-naczyniowy oraz oddechowy sportowca, ale także stara się wykluczyć przeciwwskazania do uprawiania określonej dziedziny sportowej. Decyduje on o możliwości podejmowania aktywności fizycznej lub powrotu do regularnych treningów. Zleca również rehabilitację i/lub zabiegi odnowy biologicznej.

Na konsultację z lekarzem sportowym, trzeba zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną wraz z aktualnymi wynikami badań oraz listę aktualnie przyjmowanych leków.

W naszej poradni medycyny sportowej specjaliści dobierają rodzaj leczenia odpowiednio do rodzaju oraz stopnia zaawansowania dolegliwości związanych z żyłami.

Specjalistyczna poradnia medycyny sportowej w OMNI Clinic Wrocław to przyjazne miejsce, gdzie możesz umówić się na wizytę u doświadczonego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie: sprawnie i bez kolejek!

Leczone schorzenia

  • przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia
  • badania okresowe i kontrolne sportowców i osób aktywnie uprawiających sport
  • profilaktyka

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Personel poradni
dr n. med. Agnieszka Fluder

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: tak

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje:

Cennik
Konsultacja lekarza medycyny sportowej

Cena badania: 180

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.