Poradnia medycyny sportowej

Oceń

Medycyna sportowa – informacje

Mówi się, że sport to zdrowie. Zarówno ten amatorski, jak i zawodowy, powinien być uprawiany przez osoby do tego zdolne. Badania kontrolne i okresowe to zagadnienia, z którym ściśle związana jest medycyna sportowa.

Medycyna sportowa, zwana inaczej medycyną aktywności ruchowej, to dziedzina wiedzy lekarskiej, skupiająca się na zachodzących w ciele człowieka procesach, wynikających z uprawiania aktywności fizycznej. Diagnostyką z zakresu tej dziedziny zajmuje się lekarz medycyny sportowej, określany często potocznie jako lekarz sportowy.

W ramach centrum medycznego OMNI Clinic Wrocław dostępna jest także medycyna sportowa. Działa u nas przychodnia sportowa, zapewniająca pacjentom prywatną, kompleksową opiekę medyczną. Do lekarza medycyny sportowej powinna się udać osoba, która jest aktywna fizycznie (np. dużo biega, ćwiczy na siłowni), zawodowo uprawia sport czy doświadczyła kontuzji układu ruchu podczas aktywności sportowej i wymaga podjęcia natychmiastowego, skutecznego leczenia. Medycyna sportowa to także dziedzina, która zajmuje się szeroko rozumianą profilaktyką i przygotowaniem do aktywności ruchowej, na przykład po przebyciu przez pacjenta kontuzji. Z porady lekarza medycyny sportowej powinna też skorzystać osoba, która zaczyna uprawiać sport i nie ma odpowiedniej wiedzy na temat możliwości swojego organizmu. Lekarz sportowy udzieli takiemu pacjentowi niezbędnych wskazówek i podpowie, jaki rodzaj aktywności fizycznej może on podjąć, jak powinien dbać o swój organizm i jego regenerację po treningu.

Opieka medyczna nad osobami trenującymi wymaga doświadczenia i rzetelnej wiedzy lekarskiej. Decyzję w sprawie zakwalifikowania Pacjenta jako zdolnego do uprawiania określonej dyscypliny, powinien podejmować specjalista medycyny sportowej (lekarz sportowy). Wskazane jest, aby placówka przeprowadzająca badania dysponowała doskonałym zapleczem diagnostycznym. Takie zaplecze i niezbędny sprzęt medyczny posiada nasza przychodnia sportowa, dzięki czemu przyjmujący u nas lekarz sportowy może zapewnić pacjentom pełną diagnostykę i właściwą opiekę medyczną.

W ramach poradni medycyny sportowej oferujemy:

  • badania sportowe okresowe – są konieczne osobom aktywnym fizycznie przez dłuższy czas. Na podstawie prawidłowych wyników przeprowadzonej diagnostyki, jaką zapewnia nasza przychodnia sportowa, specjalista wydaje orzeczenie o zdolności Pacjenta do dalszego uprawiania określonej dziedziny sportu.
  • badania sportowe kontrolne – są niezbędne osobom po wszelkiego rodzaju kontuzjach lub dłuższej przerwie w treningach. Podczas konsultacji lekarskiej, w oparciu o przeprowadzone badania, specjalista nie tylko ocenia układ ruchu, układ sercowo-naczyniowy oraz oddechowy sportowca, ale także stara się wykluczyć przeciwwskazania do uprawiania określonej dziedziny sportowej. Decyduje on o możliwości podejmowania aktywności fizycznej lub powrotu do regularnych treningów. Ortopeda sportowy zleca również rehabilitację i/lub zabiegi odnowy biologicznej.

Medycyna sportowa – konsultacje

Na konsultację z lekarzem sportowym, trzeba zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną wraz z aktualnymi wynikami badań oraz listę aktualnie przyjmowanych leków.

W naszej poradni medycyny sportowej specjaliści dobierają rodzaj leczenia odpowiednio do rodzaju oraz stopnia zaawansowania dolegliwości związanych z żyłami.

Specjalistyczna poradnia medycyny sportowej w OMNI Clinic Wrocław to przyjazne miejsce, gdzie można umówić się na wizytę u doświadczonego specjalisty w dogodnym dla siebie terminie: sprawnie i bez kolejek! Nasza przychodnia sportowa zapewnia opiekę medyczną zarówno pacjentom dorosłym, jak i dzieciom. Istnieje także możliwość odbycia konsultacji w języku obcym.

Poradnia medycyny sportowej – Cennik

KONSULTACJA LEKARZA MEDYCNY SPORTOWEJ Z WYDANIEM ZAŚWIADCZENIA 200 zł
Leczone schorzenia
  • przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia
  • badania okresowe i kontrolne sportowców i osób aktywnie uprawiających sport
  • profilaktyka

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 
Personel poradni
Sorry, No posts.

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.