Poradnia hipertensjologiczna

Hipertensjologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się kompleksowo nadciśnieniem tętniczym. Specjalista hipertensjolog w OMNI Clinic Wrocław prowadzi działania profilaktyczne, jeśli to możliwe, znajduje przyczynę nieprawidłowości i dobiera odpowiednie leczenie nadciśnienia tętniczego.

Hipertensjologia jest stosunkowo młodą specjalizacją lekarską, zaczęła funkcjonować jako osobna dziedzina medycyny dopiero w 2006 r., w odpowiedzi na rosnącą zachorowalność na nadciśnienie tętnicze i związane z nim powikłania.

Hipertensjolodzy podejmują diagnostykę i leczenie w sytuacji podejrzenia wtórnego lub opornego na leczenie nadciśnienia tętniczego. Nadciśnienie tętnicze, obok palenia tytoniu i podwyższonego stężenia cholesterolu, stanowi jeden z głównych czynników ryzyka wystąpienia miażdżycy. Wybór właściwego lekarza hipertensjologa ma kluczowe znaczenie, ponieważ złe prowadzenie pacjenta z nadciśnieniem tętniczym przyspiesza powikłania i tym samym skraca życie.

Nieleczone nadciśnienie tętnicze także stanowi duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjenta i jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów.

W naszej poradni leczenia nadciśnienia tętniczego (poradnia hipertensjologiczna) specjaliści dobierają rodzaj leczenia odpowiednio do rodzaju oraz stopnia zaawansowania dolegliwości związanych z żyłami.

Specjalistyczna poradnia leczenia nadciśnienia w OMNI Clinic to przyjazne miejsce, gdzie możesz umówić się na wizytę u doświadczonego specjalisty w dogodnym dla Ciebie terminie: sprawnie i bez kolejek!

 

Leczone schorzenia

  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby współistniejące

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Personel poradni

lek. Joanna Aramowicz-Niedzielska

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: ocenia wyniki badań holtera ciśnieniowego (ABPM, RR)

Cennik

Konsultacja hipertensjologiczna

Cena badania: 160

Konsultacja internistyczna

Cena badania: 160

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.