Poradnia hipertensjologiczna

4.9/5 - (128 votes)

Z nadciśnieniem tętniczym zmaga się co trzeci dorosły Polak. W początkowej fazie problem ten jest niemal niezauważalny, ale nieleczony może doprowadzić do udaru i zawału serca. Nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości, udaj się na profilaktyczne badanie do lekarza specjalisty. Hipertensjolog pomoże Ci uniknąć groźnych powikłań, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu. Miło nam poinformować, że w ramach usług OMNI Clinic działa także prywatna poradnia hipertensjologiczna we Wrocławiu. Przyjmujący u nas specjaliści przeprowadzą Cię przez diagnostykę nadciśnienia tętniczego i wybiorą odpowiednie dla Ciebie metody leczenia.

Konsultacja hipertensjologa – kiedy warto się udać?

Poradnia hipertensjologiczna OMNI Clinic we Wrocławiu zapewnia profesjonalne wsparcie w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Obecnie problem ten dotyczy szerokiego grona osób, w tym wielu młodszych pacjentów. W przypadku ciśnienia pierwotnego trudno jest znaleźć przyczynę, chociaż duże znaczenie ma tu niezdrowa dieta i siedzący tryb życia, a także czynniki genetyczne. Jeśli chodzi o nadciśnienie wtórne, jest to skutek innych schorzeń, takich jak np. zwężenie aorty, choroba Crushina, czy choroby nerek. Warto wspomnieć również o tzw. nadciśnieniu ciążowym, które pojawia się zarówno u kobiet, które już wcześniej zmagały się z nadciśnieniem, jak i u pacjentek, które nie zgłaszały takiego problemu przed zajściem w ciążę. Do najczęstszych symptomów, mogących świadczyć o nadciśnieniu tętniczym, zaliczamy:

 • przyspieszone tętno, nawet w czasie spoczynku,
 • nadmierną potliwość i uderzenia gorąca,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • problemy ze snem,
 • zawroty głowy,
 • zmęczenie, nawet przy niewielkim wysiłku,
 • wrażenie ucisku w głowie,
 • duszności,
 • krwawienie z nosa.

Hipertensjolog w OMNI Clinic Wrocław

Hipertensjolog stwierdza nadciśnienie tętnicze, jeśli w dwóch niezależnych pomiarach, ciśnienie skurczowe przekracza u pacjenta 140 mmHg (milimetrów słupa rtęci), a rozkurczowe 90. Wyróżniamy:

 • nadciśnienie I stopnia (łagodne) – 140-159 na 90-99 mm/Hg,
 • nadciśnienie II stopnia (umiarkowane) – 160-169 na 100-107/mm/Hg,
 • nadciśnienie III stopnia (ciężkie) – wyższe lub równe 180/110/mm/Hg.

Poradnia nadciśnienia tętniczego Wrocław – badania diagnostyczne i leczenie

Chcesz umówić się prywatnie na konsultacje hipertensjologów? Skorzystaj z usług doświadczonych specjalistów, przyjmujących w naszym centrum medycznym. Poradnia hipertensjologiczna OMNI Clinic we Wrocławiu wykonuje szeroki wachlarz zabiegów z zakresu diagnostyki i leczenia nadciśnienia. Z myślą o różnorodnych potrzebach naszych pacjentów oferujemy:

 • wywiad z pacjentem i pomiar ciśnienia,
 • wykluczenie ewentualnych powikłań związanych z nadciśnieniem, np. uszkodzenia narządów,
 • niezbędne badania laboratoryjne,
 • holter ciśnieniowy
 • echo serca.

Nasza poradnia hipertensjologiczna we Wrocławiu zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem wszystkich rodzajów nadciśnienia tętniczego. Jeśli podejrzewasz u siebie to schorzenie albo chorujesz na nadciśnienie, hipertensjolog zapewni Ci profesjonalną i skuteczną opiekę. Im wcześniej rozpoczniesz diagnostykę oraz leczenie, tym lepiej. Podobnie jest w przypadku zmiany metody leczenia, jeśli dotychczasowe sposoby nie przyniosły dobrych efektów. Pamiętaj, że cena za ignorowanie sygnałów wysyłanych przez organizm i odwlekanie wizyty u lekarza, może być wysoka. Mowa o m.in. zwiększonym ryzyku udaru mózgu, zawału serca czy niewydolności serca. Chcesz, aby doświadczony lekarz hipertensjolog pomógł Ci zadbać o zdrowie? Zapraszamy do umówienia się na konsultacje ze specjalistą OMNI Clinic. Aktualny cennik za wizytę i dodatkowe badania prezentujemy poniżej.

Poradnia hipertensjologiczna – Cennik

KONSULTACJA HIPERTENSJOLOGA 230 zł
CAŁODOBOWY POMIAR CIŚNIENIA APARATER HOLTER 150 zł

Prywatna poradnia hipertensjologiczna Wrocław – rejestracja

Rejestracja na konsultacje i badania w OMNI Clinic jest przeprowadzana online lub telefonicznie. Możliwe jest także umówienie się na wizytę osobiście w placówce naszej kliniki mieszczącej się przy ul. Legnickiej 56 we Wrocławiu.

Personel OMNI Clinic zadba o to, aby Twoja konsultacja hipertensjologiczna odbyła się w dogodnym dla Ciebie terminie. Poradnia leczenia nadciśnienia tętniczego, podobne jak inne działające w ramach naszego centrum medycznego, jest czynna od poniedziałku do soboty. Niezbędne badania wykonasz na miejscu. Aby Twoje leczenie przyniosło oczekiwane efekty, zwłaszcza jeśli cierpisz na choroby współistniejące, może być konieczna współpraca na linii hipertensjolog i specjalista z innej gałęzi medycyny. Szeroka kadra lekarska OMNI Clinic to gwarancja kompleksowej opieki medycznej – wspólnie zadbamy o Twoje zdrowie.

Leczone schorzenia

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 
Personel poradni

lek. Joanna Aramowicz-Niedzielska

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: ocenia wyniki badań holtera ciśnieniowego (ABPM, RR)

Cennik

Konsultacja hipertensjologiczna

Cena badania: 230

Konsultacja internistyczna

Cena badania: 230

Holter ciśnieniowy

Cena badania: 150

Holter EKG

Cena badania: 200

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.