71 700 05 31

Google Maps

Strona główna » Pozostałe usługi » Diagnostyka leczenie i usuwanie żylaków we Wrocławiu

Diagnostyka leczenie i usuwanie żylaków we Wrocławiu

Informacje o badaniu

Informacje o diagnostyce i leczeniu żylaków

Odczuwasz silny ból nóg po całym dniu? W nocy męczą Cię silne skurcze? Zauważyłeś/aś obrzęki i przebarwienia w okolicy łydek? A może zmagasz się z żylakami od lat i z czasem stały się one twarde i bolesne? Nie lekceważ ich. Żylaki to nie tylko problem kosmetyczny, ale przede wszystkim — zdrowotny. W naszej klinice we Wrocławiu przeprowadzamy profesjonalne leczenie żylaków. Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody, by przywrócić naszym pacjentom komfort życia. Jeśli interesuje Cię diagnostyka i usuwanie żylaków, umów się na wizytę i skorzystaj z pomocy naszego chirurga-naczyniowca.

 

Żylaki  — co warto o nich wiedzieć?

Żylaki to inaczej wydłużone i poszerzone żyły, które mają kręty przebieg. Najczęściej pojawiają się na nogach i są wyczuwalne w dotyku. Żylaki są objawem przewlekłej choroby żylnej. To, czy wymagają leczenia, zależy w dużej mierze od ich typu. Wyróżniamy następujące rodzaje tego schorzenia:

 

  • pajączki — powstają na skutek poszerzenia żył płytkich; nie są groźne,
  • żylaki siatkowate — najczęściej powstają pod kolanami i na łydkach; nie są bolesne i nie powodują obrzęków,
  • żylaki głównych pni żylnych — najczęstszy rodzaj żylaków; powstają w żyłach odpiszczelowych lub odstrzałkowych; wymagają leczenia, ponieważ prowadzą do niewydolności żylnej.

Najczęściej powstanie żylaków kończyn dolnych, uwarunkowane jest genetycznie. W tym przypadku żylaki powstają przez zbyt małą liczbę zastawek żylnych albo osłabienie ściany żył, co może doprowadzić do ich nadmiernego rozciągnięcia. Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia tego problemów, to również: zabiegi chirurgiczne nóg, ciąża, nadwaga, podeszły wiek, długotrwałe przebywanie w wysokiej temperaturze czy w pozycji stojącej lub siedzącej.

 

Badanie i leczenie żylaków we Wrocławiu

W naszej klinice we Wrocławiu przyjmuje doświadczony chirurg naczyniowy, dr n. med. Krzysztof Korta. Oprócz wywiadu z pacjentem lekarz wykonuje badania, które pomogą w ocenie stanu żył, a także w wyborze najlepszego sposobu leczenia. Doktor przyjmuje zarówno stacjonarnie, jak i online, w ramach tzw. teleporady. Decyzję na temat formy wizyty pozostawiamy pacjentowi. Istnieje możliwość konsultacji również w języku angielskim. Jeśli chodzi o usuwanie żylaków, dr Korta cieszy się ogromnym zaufaniem naszych pacjentów. Należy bowiem do jednego z najlepszych chirurgów naczyniowych na Dolnym Śląsku.

 

Laserowe usuwanie żylaków — badania kwalifikacyjne

Zanim lekarz podejmie decyzję o tym, czy taki zabieg jak usuwanie żylaków jest konieczny, wykonuje badanie USG Doppler. Jest ono całkowicie bezpieczne i bezbolesne dla pacjenta, dzięki wykorzystaniu ultradźwięków. Pozwala na dokładne sprawdzenie drożności żył i tętnic, a także na ocenę stanu zastawek żylnych (dzięki temu, doktor może wykryć m.in. ich niewydolność). Badanie nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Pacjent może normalnie przyjąć leki. Warto jednak na wizytę zabrać ze sobą wyniki poprzednich badań USG Doppler. Operacyjne leczenie żylaków wymaga bowiem, aby lekarz kwalifikujący do zabiegu mógł zapoznać się z historią choroby, porównując wyniki aktualnych i poprzednich badań, jeżeli były one wykonywane w przeszłości. Dzięki temu mamy pewność, że usuwanie żylaków laserem jest w pełni uzasadnione i bezpieczne.

 

Żylaki kończyn dolnych — zakres usług

 

W klinice we Wrocławiu zapewniamy:

 

Laserowe usuwanie żylaków we Wrocławiu — cennik

W OMNI Clinic we Wrocławiu oferujemy kompleksowe leczenie żylaków. Poniżej znajdziesz koszt konsultacji z lekarzem, badań diagnostycznych oraz kwalifikujących do zabiegu.

Interesuje Cię diagnostyka i leczenie żylaków we Wrocławiu? Umów się na wizytę

Personel wykonujący badania

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: wykonuje USG doppler żył i tętnic, kwalifikuje do zabiegów operacyjnych żylaków, minifleboktomii i skleroterapii

Cennik

Konsultacja chirurga naczyniowego

Cena badania: 200

Konsultacja chirurga naczyniowego z badaniem USG Doppler

Cena badania: 220

USG Doppler

Cena badania: 200

Kwalifikacja do zabiegu usuwania żylaków (z badaniem USG Doppler)

Cena badania: 220

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Magda G
Magda G
22/04/2022
Wizyta przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze. Pan doktor wykazał profesjonalne zainteresowanie pacjentem, udzielił szczegółowych wyjaśnień, zlecił dodatkowe badania. Polecam
piter piterowski
piter piterowski
11/04/2022
Polecam to miejsce... Miałem przeprowadzoną kolonoskopię u Pana Jarychy. Wszystko na na najwyższym poziomie. Bardzo miły Dr. I asystentka również. Z całego serca polecam
Urszula Zajac
Urszula Zajac
01/04/2022
Byłam pierwszy raz w OMNI Clinic. Zadzwoniłam i udali się nawet wyjątkowo tego samego dnia umówić na wizytę u kardiologa. Jestem pod wrażeniem odbytej wizyty u Pani Dr Joanny Bugały. Pani dr bardzo dokładnie wypytała mnie o objawy i inne choroby towarzyszące, wykonując odpowiednie badania i poświęcając dużo czasu. W moim przypadku podjęła decyzję o skierowanie mnie na SOR, celem wykluczenia istotnych chorób, za co szczególnie Pani Dr dziękuję. Czułam się bardzo dobrze zaopiekowana i jestem z tego powodu bardzo wdzięczna. Na pewno wrócę ponownie do Pani Dr po wykonaniu niezbędnych badań. Ze wszech miar polecam.
Anna Gajewska-Gierko
Anna Gajewska-Gierko
01/04/2022
Czysto, obsługa bardzo mila i pomocna . Polecam
Andrzej Stan
Andrzej Stan
31/03/2022
Pan doktor po dokładnym zbadaniu omówił sposób leczenia.Wszystko w miłej atmosferze,rzeczowo i profesjonalnie.Polecam.

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.