71 700 05 31

Google Maps

Strona główna » Badania USG » Badanie dopplerowskie - USG Doppler żył i tętnic

Badanie dopplerowskie - USG Doppler żył i tętnic

Informacje o badaniu

Badanie dopperowskie – Informacje

Badania USG dzięki swojej dokładności umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy przez lekarza. W naszym centrum medycznym mamy aparaty USG pozwalające na przeprowadzanie kompleksowych badań USG, w tym badań jamy brzusznej, tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, stawów i mięśni, serca czy badanie DOPPLERA żył i tętnic.

 

Badanie USG Doppler żył i tętnic

Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Dzięki temu lekarz, wykonujący badanie może zweryfikować budowę poszczególnych narządów i tkanek. Badanie USG DOPPLER naczyń umożliwia m in. stwierdzenie obecności zwężeń naczyń i niedrożności w przebiegu procesów chorobowych i miażdżycy, a także dokładny pomiar prędkości przepływu krwi, przedstawiany na specjalnym wykresie. Badanie dopplerowskie służy również diagnostyce objawów niedokrwienia centralnego systemu nerwowego (zawrotów głowy, szumów, omdleń) i ocenie miażdżycy.

 

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badanie USG Doppler tętnic i żył jest całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu wykonującego. Wykonuje się je także u dzieci i kobiet w ciąży. Badanie dopplerowskie  jest przeprowadzane zwykle w pozycji leżącej, jednak w przypadku badania w obrębie kończyn dolnych pacjent może zostać poproszony o przyjęcie pozycji stojącej. Badanie USG można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu. W zależności od obszaru ciała badanie Dopplera trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

 

Przygotowanie do badania USG

Badanie USG Doppler żył i tętnic nie wymaga wcześniejszego przygotowania w większości przypadków. Jedynie badanie dopplerowskie wykonywane przez powłoki brzusznej, czyli badanie Dopplera aorty brzusznej czy tętnic nerkowych, wymaga przygotowania pacjenta. Zalecenia się takie same, jak w przypadku USG jamy brzusznej – lekkostrawna dieta, zażywanie leków przeciw wzdęciom czy przyjście na badanie na czczo.

 

Aparaty USG w naszej placówce we Wrocławiu

W OMNI Clinic we Wrocławiu posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych usług w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG. O profesjonalną diagnostykę pacjentów dba doświadczona kadra medyczna, a dogodna lokalizacja (Wrocław, ul. Legnicka 56) zapewnia bezproblemowy dojazd na wizytę.

 

Przychodząc na badanie USG każdy pacjent powinien mieć wcześniejsze wyniki badań USG, jeśli to kolejne badanie, a także ostatnie wyniki badań laboratoryjnych oraz pozostałą dokumentację medyczną, do której należą: wypisy ze szpitala, opisy badań RTG, itp.

Personel wykonujący badania

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: tak

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: wykonuje USG Doppler

Cennik

Konsultacja angiologiczna

Cena badania: 200

Konsultacja angiologiczna z badaniem USG Doppler

Cena badania: 250

Badanie USG doppler tętnic szyjnych

Cena badania: 200

71 700 05 31

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: wykonuje USG doppler żył i tętnic, kwalifikuje do zabiegów operacyjnych żylaków, minifleboktomii i skleroterapii

Cennik

Konsultacja chirurga naczyniowego

Cena badania: 200

Konsultacja chirurga naczyniowego z badaniem USG Doppler

Cena badania: 220

USG Doppler

Cena badania: 200

Kwalifikacja do zabiegu usuwania żylaków (z badaniem USG Doppler)

Cena badania: 220

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Magda G
Magda G
22/04/2022
Wizyta przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze. Pan doktor wykazał profesjonalne zainteresowanie pacjentem, udzielił szczegółowych wyjaśnień, zlecił dodatkowe badania. Polecam
piter piterowski
piter piterowski
11/04/2022
Polecam to miejsce... Miałem przeprowadzoną kolonoskopię u Pana Jarychy. Wszystko na na najwyższym poziomie. Bardzo miły Dr. I asystentka również. Z całego serca polecam
Urszula Zajac
Urszula Zajac
01/04/2022
Byłam pierwszy raz w OMNI Clinic. Zadzwoniłam i udali się nawet wyjątkowo tego samego dnia umówić na wizytę u kardiologa. Jestem pod wrażeniem odbytej wizyty u Pani Dr Joanny Bugały. Pani dr bardzo dokładnie wypytała mnie o objawy i inne choroby towarzyszące, wykonując odpowiednie badania i poświęcając dużo czasu. W moim przypadku podjęła decyzję o skierowanie mnie na SOR, celem wykluczenia istotnych chorób, za co szczególnie Pani Dr dziękuję. Czułam się bardzo dobrze zaopiekowana i jestem z tego powodu bardzo wdzięczna. Na pewno wrócę ponownie do Pani Dr po wykonaniu niezbędnych badań. Ze wszech miar polecam.
Anna Gajewska-Gierko
Anna Gajewska-Gierko
01/04/2022
Czysto, obsługa bardzo mila i pomocna . Polecam
Andrzej Stan
Andrzej Stan
31/03/2022
Pan doktor po dokładnym zbadaniu omówił sposób leczenia.Wszystko w miłej atmosferze,rzeczowo i profesjonalnie.Polecam.

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.