Testy alergiczne

4.7/5 - (170 votes)
Informacje o badaniu

Zapraszamy do OMNI Clinic Wrocław na testy alergiczne – wykonywane szybko, kompleksowo, dokładnie. Oferowane przez nas testy uczuleniowe obejmują znacznie większy panel alergenów niż w innych laboratoriach w mieście Wrocław. Dlatego udział w nich jest niezwykle przydatny nie tylko do badania poszczególnych alergenów dla konkretnych pacjentów. Może być także kompleksowym i ostatecznym testem przesiewowym alergenów dla pacjentów z podejrzeniem alergii.

Testy alergiczne w OMNI Clinic – robimy to kompleksowo!

Realizowane w Centrum Medycznym testy uczuleniowe to badania diagnostyczne, umożliwiające pomiar mnóstwa ekstraktów alergenów i alergenów molekularnych. Na podstawie składu ekstraktów alergenów i alergenów molekularnych uzyskujemy niemalże pełny obraz stanu uczulenia każdego pacjenta, który się do nas zgłosi.

Coraz więcej osób decyduje się na testy alergiczne. To dobrze, ponieważ realizowane również w OMNI Clinic testy przesiewowe na obecność przeciwciał składowych są bardzo przydatne u osób cierpiących na liczne alergie pokarmowe i wziewne. Kompleksowo pomagają określić, z którą grupą lub grupami alergenów reagują krzyżowo. Po zidentyfikowaniu grup reagujących krzyżowo alergenów można przewidzieć nasilenie przyszłych reakcji i daje to odpowiedzieć na to, czy tacy pacjenci skorzystają z immunoterapii odczulającej.

Kto może zapisać się testy na alergeny w OMNI Clinic?

Zapraszamy na testy na alergeny zarówno seniorów, jak i osoby dorosłe, oraz dzieci z rodzicami. Warto szczególnie, jeśli ma się konkretne podejrzenia o to, że aktualna dolegliwość w istocie może być związana z alergenami.

Jakie objawy mogą wskazywać na alergię?

  • swędzenie oczu,
  • katar/nieżyt nosa,
  • świszczący oddech,
  • astma,
  • egzema,
  • pokrzywka.

Już w wieku szkolnym przewlekłe objawy mogą negatywnie wpływać na jakość życia, zdolność do uprawiania sportu i pozostawania aktywnym oraz wyniki w nauce, stąd testy alergiczne w OMNI Clinic są dobrym wyborem również dla dzieci i młodzieży. Dorośli mogą cierpieć z powodu utrzymujących się alergii od dzieciństwa lub nowych i rozwijających się alergii. Mogą one skutkować ogromną różnorodnością objawów, w tym pokrzywką, egzemą, a nawet anafilaksją.
Aby zmniejszyć niepokój i stres towarzyszący tym objawom oraz zapewnić normalną jakość życia, przy minimalnym zakłóceniu pracy i codziennych czynności, niezbędne jest wczesne wykrycie problemu. Jeśli interesuje Cię, gdzie Wrocław ma do zaoferowania takie wysokiej jakości testy na alergeny – zapraszamy do naszego Centrum Medycznego!

Alergia pokarmowa czy oddechowa? Odpowiedzi są testy alergiczne!

Wykonane w OMNI Clinic testy alergiczne pomogą określić, czy reagujesz na białko zawarte w pożywieniu. Główne objawy takiej alergii to wysypki, obrzęki, trudności w oddychaniu lub biegunka. Jeśli masz objawy, takie jak zatkany nos, katar, swędzące oczy, mrowienie w ustach podczas jedzenia owoców lub warzyw, proste badanie krwi może Ci pomóc! Testy alergiczne mogą pomóc znaleźć źródło problemu.

Personel wykonujący badania

lek. Łucja Wiciak

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: tak

Dodatkowe informacje: Konsultuje osoby dorosłe oraz dzieci pow. 6 r.ż. W trakcie wizyty możliwość wykonania spirometrii, testów alergicznych, testów płatkowych oraz odczulania.

Cennik

Konsultacja pulmonologiczna

Cena badania: 250

Konsultacja alergologiczna

Cena badania: 250

71 700 05 31

Lek. Patrycja Szymkowska

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: Konsultuje osoby dorosłe. W trakcie wizyty możliwość wykonania spirometrii, testów alergicznych, testów płatkowych oraz odczulania.

Cennik

Konsultacja alergologiczna

Cena badania: 250

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.