Diagnostyka, leczenie i usuwanie hemoroidów

4.1/5 - (116 votes)
Informacje o badaniu

Hemoroidy – leczenie we Wrocławiu

Odczuwasz ból i świąd odbytu? Zauważyłeś/aś, że w kale pojawiła się krew? Nie lekceważ tych objawów, ponieważ mogą świadczyć o tym, że pojawiły się hemoroidy. Leczenie tej przypadłości w OMNI Clinic przeprowadzamy kompleksowo. Dzięki nam możesz pozbyć się żylaków odbytu i żyć bez bólu.

Hemoroidy — najważniejsze informacje

Hemoroidy, nazywana też żylakami odbytu, powstają na skutek powiększenia guzków krwawniczych, które znajdują się w odbycie. Wyróżniamy hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne. Te ostatnie najczęściej otaczają odbyt i są wyczuwalne pod skórą w postaci niewielkich guzów. Żylaki wewnętrzne może wykryć lekarz w czasie manualnego badania odbytu. Na wystąpienie hemoroidów najczęściej narażone są osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, mają nadwagę, zaparcia, notorycznie są odwodnione lub gdy takie przypadki występowały już w rodzinie. Z żylakami odbytu zmagają się także kobiety w ciąży. Przyczyną jest wówczas zbyt duży nacisk macicy na naczynia krwionośne.

Leczenie hemoroidów zależy od stopnia zaawansowania schorzenia. Wyróżniamy:

 • hemoroidy pierwszego stopnia — na tym etapie żylaki odbytu zazwyczaj nie są wyczuwalne podczas badania manualnego; objawem, który może świadczyć o tym, że się pojawiły, jest krwawienie z odbytu,
 • hemoroidy drugiego stopnia — guzki krwawicze okresowo wysuwają się poza odbyt, towarzyszy temu krwawienie, pieczenie i świąd,
 • hemoroidy trzeciego stopnia — żylaki są już widoczne na zewnątrz odbytu podczas parcia, występuje ostry ból, świąd oraz krwawienie,
 • hemoroidy czwartego stopnia — guzki krwawicze stale pozostają poza odbytem, a nieprzyjemne dolegliwości nasilają się.

Badania i zabiegi na hemoroidy – Wrocław

W naszej klinice we Wrocławiu oferujemy konsultacje proktologiczne, chirurgiczne oraz anoskopię. Każda wizyta składa się z dwóch etapów. Pierwszy to wywiad z pacjentem. Lekarz pyta o dolegliwości, a także przyjmowane leki. Kluczową częścią wizyty jest badanie per rectum. Proktolog bada manualnie krótką część odbytu, dzięki temu może wykryć ewentualne nieprawidłowości, a nawet nowotwór. W OMNI Clinic Wrocław przeprowadzamy operacyjne i bezoperacyjne leczenie hemoroidów. Zakres usług to:

 • Metoda barrona

Zabieg ten jest bardziej znany pod nazwą gumkowanie hemoroidów. To potoczne określenie wzięło się od gumki, którą stosuje się, by podwiązać hemoroidy. Efekt to martwica żylaka odbytu i jego oderwanie się od żyły, która gwarantowała dopływ krwi. Zabieg ten jest stosowany z powodzeniem niemal od pół wieku. Należy do najskuteczniejszych i całkowicie bezpiecznych metod, jeśli chodzi o leczenie hemoroidów. Gumkowanie zalecane jest w przypadku żylaków odbytu pierwszego, drugiego, a czasem nawet trzeciego stopnia. Zabieg nie może być przeprowadzony, jeśli w odbycie rozwija się stan zapalny.

Zabieg jest wykonywany przy pomocy anoskopu, czyli wziernika, który rozszerza się po wprowadzeniu do odbytu (narzędzie to jest wykorzystywane także w takich przypadkach, jak leczenie hemoroidów metodą barrona). Dzięki temu proktolog może dokładnie zlokalizować miejsce krwawienia czy pobrać wycinek do badania, aby dokładnie zbadać występujące hemoroidy. Leczenie w ramach zabiegu jest bezbolesne, ale bywa nieprzyjemne (niektórzy pacjenci odczuwają parcie). Dlatego warto ograniczyć spożycie pokarmów bezpośrednio przed spotkaniem z lekarzem, a także spróbować się wypróżnić. Zabiegu nie wykonuje się, jeśli pacjent przeszedł zabieg chirurgiczny odbytu w ostatnich 3 miesiącach.

W czasie wizyty proktolog zajmie się:

 • kwalifikacją do takich zabiegów jak laserowe leczenie hemoroidów,
 • kontrolą po takich zabiegach jak opaskowanie, operacja, usuwanie hemoroidów laserem,
 • kwalifikacją do takich zabiegów jak operacja hemoroidów, opaskowanie metodą barrona i wielu innych.

Lekarz od hemoroidów w OMNI Clinic

W naszej klinice we Wrocławiu pacjentami opiekuje się proktolog. Ten lekarz specjalizuje się w:

 • leczeniu schorzeń odbytu i przewodu pokarmowego,
 • chirurgii końcowego odcinka przewodu pokarmowego, odbytnicy i odbytu,
 • badaniach profilaktycznych w kierunku nowotworów,
 • chirurgii ogólnej, ze szczególnym uwzględnieniem usuwania znamion.

W przypadku takiego schorzenia jak hemoroidy, leczenie nie może odbywać się w ramach tzw. teleporady. Istnieje jednak możliwość rezerwacji wizyty online na zabieg we Wrocławiu.

 

Personel wykonujący badania

Dr n. med. Zbigniew Buldańczyk

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: specjalizuje się w proktologii oraz w drobnych zabiegach (usuwanie zmian skórnych, pieprzyków)

Cennik

Konsultaca chirugiczna

Cena badania: 250

Konsultacja proktologiczna

Cena badania: 250

Konsultacja proktologiczna z anoskopią

Cena badania: 350

71 700 05 31

Dr n. med. Ryszard Kamiński

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: brak

Cennik

Konsultacja chirurgiczna

Cena badania: 250

Konsultacja proktologiczna

Cena badania: 250

Anoskopia

Cena badania: 120

Gastroskopia

Cena badania: 400

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.