Badanie USG prostaty

4.8/5 - (106 votes)
Informacje o badaniu

Przygotowanie do badania USG prostaty

Badania USG dzięki swojej dokładności umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy przez lekarza. W naszym centrum medycznym mamy aparaty USG pozwalające na przeprowadzanie kompleksowych badań USG, w tym badań jamy brzusznej, tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, stawów i mięśni, serca, USG gruczołu krokowego czy DOPPLER żył i tętnic.

 

Badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne

Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Dzięki temu lekarz, wykonujący badanie może zweryfikować budowę jąder. USG prostaty jest wykonywane celem oceny przerostu prostaty lub wykrycia innych schorzeń i stanów patologicznych gruczołu krokowego, w tym raka prostaty. Dzięki badaniu ultrasonograficznemu można ustalić przyczynę zaburzeń oddawania moczu. Wskazaniami do wykonania USG gruczołu  krokowego są zatem m.in. bóle w podbrzuszu, kłopoty z oddawaniem moczu czy potwierdzone badaniem laboratoryjnym wysokie stężenie PSA we krwi. Badanie prostaty jest także przeprowadzane w celu określenia problemów z płodnością pacjenta.

 

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badanie USG prostaty jest całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu wykonującego. W większości przypadków wykonywane jest badanie prostaty przez powłoki brzuszne. Jest to metoda diagnostyczna w pełni bezbolesna i komfortowa dla pacjenta. W przypadku USG gruczołu krokowego wykonywanego przezodbytniczo, pacjent może odczuwać psychiczny dyskomfort oraz niewielki ból. Badanie USG można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu.

 

Przygotowanie do badania USG

Badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne wymaga wcześniejszego przygotowania. Pacjent musi się zgłosić na badanie prostaty na czczo, a dzień wcześniej zadbać o lekkostrawną dietę. Zaleca się także przyjęcie leków zapobiegających wzdęciom i unikania picia napojów gazowanych. Badanie prostaty wiąże się również z oceną dróg moczowych pacjenta, stąd konieczność wypicia niegazowanej wody na godzinę przed USG, aby pęcherz moczowy był pełny.

 

Aparaty USG w naszej placówce we Wrocławiu

Szukają Państwo sprawdzonej przychodni specjalistycznej w mieście Wrocław? W OMNI Clinic posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych badań w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG.

 

Pacjent, który zgłasza się na badanie USG. powinien mieć przy sobie poprzednie wyniki badań USG, jeśli ne jest to pierwsze badanie oraz ostatnie wyniki badań laboratoryjnych, jak również pozostałą dokumentację medyczną, zwłaszcza wypisy ze szpitala oraz opisy badań RTG,

Nasz adres to Wrocław, ul. Legnicka 56, zapraszamy do rejestracji wizyty!

Personel wykonujący badania

lek. Waldemar Bonczar

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: w ramach wizyty wykonuję badania USG, kwalifikuje do zabiegów operacyjnych (stulejka, krótkie wędzidełko, itp.)

Cennik

Konsultacja urologiczna

Cena badania: 250

Konsultacja urologiczna z USG

Cena badania: 300

71 700 05 31

lek. Daniel Hołownia

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: tak

Dodatkowe informacje: wykonuje badania USG osobom dorosłym oraz dzieciom od urodzenia

Cennik

USG jamy brzusznej

Cena badania: 220

USG tarczycy

Cena badania: 220

USG węzłów chłonnych

Cena badania: 220

USG tkanek miękkich

Cena badania: 220

USG jąder

Cena badania: 220

USG szyi

Cena badania: 220

USG ślinianek

Cena badania: 220

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.