Badanie USG prostaty

4.8/5 - (15 votes)
Informacje o badaniu

Przygotowanie do badania USG prostaty

Badania USG dzięki swojej dokładności umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy przez lekarza. W naszym centrum medycznym mamy aparaty USG pozwalające na przeprowadzanie kompleksowych badań USG, w tym badań jamy brzusznej, tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, stawów i mięśni, serca, USG gruczołu krokowego czy DOPPLER żył i tętnic.

 

Badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne

Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Dzięki temu lekarz, wykonujący badanie może zweryfikować budowę jąder. USG prostaty jest wykonywane celem oceny przerostu prostaty lub wykrycia innych schorzeń i stanów patologicznych gruczołu krokowego, w tym raka prostaty. Dzięki badaniu ultrasonograficznemu można ustalić przyczynę zaburzeń oddawania moczu. Wskazaniami do wykonania USG gruczołu  krokowego są zatem m.in. bóle w podbrzuszu, kłopoty z oddawaniem moczu czy potwierdzone badaniem laboratoryjnym wysokie stężenie PSA we krwi. Badanie prostaty jest także przeprowadzane w celu określenia problemów z płodnością pacjenta.

 

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badanie USG prostaty jest całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu wykonującego. W większości przypadków wykonywane jest badanie prostaty przez powłoki brzuszne. Jest to metoda diagnostyczna w pełni bezbolesna i komfortowa dla pacjenta. W przypadku USG gruczołu krokowego wykonywanego przezodbytniczo, pacjent może odczuwać psychiczny dyskomfort oraz niewielki ból. Badanie USG można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu.

 

Przygotowanie do badania USG

Badanie USG prostaty przez powłoki brzuszne wymaga wcześniejszego przygotowania. Pacjent musi się zgłosić na badanie prostaty na czczo, a dzień wcześniej zadbać o lekkostrawną dietę. Zaleca się także przyjęcie leków zapobiegających wzdęciom i unikania picia napojów gazowanych. Badanie prostaty wiąże się również z oceną dróg moczowych pacjenta, stąd konieczność wypicia niegazowanej wody na godzinę przed USG, aby pęcherz moczowy był pełny.

 

Aparaty USG w naszej placówce we Wrocławiu

Szukają Państwo sprawdzonej przychodni specjalistycznej w mieście Wrocław? W OMNI Clinic posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych badań w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG.

 

Pacjent, który zgłasza się na badanie USG. powinien mieć przy sobie poprzednie wyniki badań USG, jeśli ne jest to pierwsze badanie oraz ostatnie wyniki badań laboratoryjnych, jak również pozostałą dokumentację medyczną, zwłaszcza wypisy ze szpitala oraz opisy badań RTG,

Nasz adres to Wrocław, ul. Legnicka 56, zapraszamy do rejestracji wizyty!

Personel wykonujący badania

lek. Waldemar Bonczar

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Dodatkowe informacje: w ramach wizyty wykonuję badania USG, kwalifikuje do zabiegów operacyjnych (stulejka, krótkie wędzidełko, itp.)

Cennik

Konsultacja urologiczna

Cena badania: 180

Konsultacja urologiczna z USG

Cena badania: 220

71 700 05 31

lek. Daniel Hołownia

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: tak

Dodatkowe informacje: wykonuje badania USG osobom dorosłym oraz dzieciom od urodzenia

Cennik

USG jamy brzusznej

Cena badania: 180

USG tarczycy

Cena badania: 180

USG węzłów chłonnych

Cena badania: 180

USG tkanek miękkich

Cena badania: 180

USG jąder

Cena badania: 180

USG szyi

Cena badania: 180

USG ślinianek

Cena badania: 180

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Monika P
Monika P
14/11/2022
Polecam Po drugiej wizycie u Pana dr Adamowicza jestem b. zadowolona .Prowadzi dokładny wywiad i poleca szeroki zakres badań laboratoryjnych, co ułatwia dobrą diagnozę i daje mi poczucie spokoju i bezpieczenstwa.
Monika Z
Monika Z
14/11/2022
Nigdy nie trafiliśmy na tak skupionego na pacjencie lekarza. Wysłuchał, próbował znaleźć przyczynę. Wszystko dokładnie wytłumaczył i służył pomocą. Polecamy
Beata Pielęgniarska
Beata Pielęgniarska
13/11/2022
Dr Gładysz miła, uprzejma ,rzeczowa,dokładnie tłumaczy cel i metody leczenia,zainteresowa poprawą samopoczucia pacjenta.
Malgorzata Klimas
Malgorzata Klimas
13/11/2022
Wizyta u Pani dr Siomkajło przebiegła w bardzo dobrej atmosferze. Konkretnie zostało mi wszystko wyjaśnione,że nie musiałam zadawać dodatkowych pytań. Jestem zadowolona z wizyty i naturalnie bardzo polecam Panią doktor.
Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
12/11/2022
Jestem zadowolona z wizyty u pana Dr Reszke .
Robert Tkacz
Robert Tkacz
12/11/2022
Pełen profesjonalizm

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.