USG węzłów chłonnych

Informacje o badaniu

Co należy wiedzieć o badaniu?

Badania USG dzięki swojej dokładności umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy przez lekarza. W naszym centrum medycznym mamy aparaty USG pozwalające na przeprowadzanie kompleksowych badań USG, w tym badań jamy brzusznej, tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, stawów i mięśni, serca czy DOPPLER żył i tętnic.

 

Badanie USG węzłów chłonnych

Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Z pomocą badania USG węzłów chłonnych ocenia się struktury należące do układu limfatycznego i rozmieszczone w różnych obszarach ciała. Zazwyczaj wskazaniem do badania obrazowego węzłów chłonnych jest ich powiększenie, bolesność oraz zmiany skórne widoczne w miejscach ich większych skupisk. Badanie jest niezwykle pomocne w diagnostyce takich chorób,  jak chociażby chłoniaki, białaczka czy mononukleoza.

 

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badanie USG węzłów chłonnych jest całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu wykonującego. Jest bezinwazyjne i nie powoduje dyskomfortu, wykonuje się je u osób w każdym wieku, również u dzieci. Nie ma także przeciwwskazań do przeprowadzenia badania u kobiet w ciąży. Samo badanie USG, w tym USG węzłów chłonnych, nie trwa długo – zwykle od kilku do kilkunastu minut. Na głowicę aparatury nakładany jest specjalny chłodny żel, który ułatwia badanie i zwiększa jego dokładność.

Badanie USG węzłów chłonnych można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu.

 

Przygotowanie do badania USG

W większości przypadków badanie USG węzłów chłonnych nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Wyjątek stanowi diagnostyka węzłów chłonnych jamy brzusznej – pacjent musi przyjść na badanie na czczo. Przeciwwskazaniem do USG węzłów chłonnych mogą być zmiany skórne w obrębie badanego obszaru. Chodzi o rany, oparzenia, otarcia, które mogą zostać podrażnione podczas badania.

 

Aparaty USG w naszej placówce we Wrocławiu

W OMNI Clinic (Wrocław) posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych badań w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG.

 

Pacjent, który przychodzi na badanie USG, powinien mieć przy sobie wyniki wcześniejszych badań USG, jeśli były wykonywane. Ponadto ostatnie wyniki badań laboratoryjnych oraz pozostałą dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, opisy badań RTG, itp.) Zapraszamy na badania nie tylko pacjentów z miasta Wrocław, ale i okolic. Nasza klinika to gwarancja kompleksowej opieki zdrowotnej oraz braku kolejek na badania czy wizyty kontrolne u specjalistów.

Personel wykonujący badania

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: tak

Przyjmuje dzieci: nie

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: wykonuje USG piersi, USG tarczycy, USG węzłów chłonnych oraz dermatoskopię

Cennik

Konsultacja chirurga onkologa

Cena badania: 200

Konsultacja chirurga onkologa z badaniem USG

Cena badania: 250

Badanie USG (piersi, tarczyca)

Cena badania: 250

71 700 05 31

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: tak

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: wykonuje badania USG osobom dorosłym oraz dzieciom od urodzenia

Cennik

USG jamy brzusznej

Cena badania: 160

USG tarczycy

Cena badania: 160

USG węzłów chłonnych

Cena badania: 160

USG tkanek miękkich

Cena badania: 160

USG jąder

Cena badania: 160

USG szyi

Cena badania: 160

USG ślinianek

Cena badania: 160

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Wojciech Grzybek
Wojciech Grzybek
26/01/2022
Bardzo potrzebna wizyta .Profesjonalna i solidna informacja. Jestem bardzo zadowolony i spokojniejszy o stan zdrowia..Dotyczy mojej wizyty u Pani doktor neurolog Helminiak.
Andrzej Uryga
Andrzej Uryga
26/01/2022
Pełen profesjonalizm. Przychodnia godna polecenia.
Olha Semenova
Olha Semenova
26/01/2022
Wielkie dzięki dla neurologa doktora Helminiaka postawił mnie na nogi, są jeszcze lekarze, którzy leczą ze zrozumieniem i pomocą👍

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.