USG ślinianek

Informacje o badaniu

Informacje o badaniu USG ślinianek

Badania USG dzięki swojej dokładności umożliwiają postawienie precyzyjnej diagnozy przez lekarza. W naszym centrum medycznym OMNI Clinic (Wrocław) mamy aparaty USG pozwalające na przeprowadzanie kompleksowych badań USG, w tym badań jamy brzusznej, tarczycy, piersi, węzłów chłonnych, stawów i mięśni, serca czy DOPPLER żył i tętnic.

 

Badanie USG ślinianek

Badanie USG polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, o wysokiej częstotliwości, które odbijając się echem od badanej tkanki, są rejestrowane i przetwarzane w aparacie USG w formie obrazu. Wskazaniem do badania USG ślinianek jest powiększenie gruczołów ślinowych niewiadomego pochodzenia, zmiana konsystencji przy badaniu palpacyjnym, bolesność ślinianek i wszelkiego rodzaju zmiany toczące się w pobliżu ślinianek. Na badanie ślinianek są kierowani  pacjenci z m.in. nawracającym bólem w okolicy uszu, suchością w ustach czy trudnością w przełykaniu śliny. USG ślinianek jest również niezastąpione w ocenie stanu zdrowia pacjenta po przeprowadzonej operacji czy terapii wiązanej z chorobami ślinianek. Cel badania: ocena wielkości ślinianek oraz różnicowanie przyczyn powiększenia (m.in. torbiele, ropnie, zapalenia, guzy, kamica).

 

Czy badanie USG boli i czy jest bezpieczne?

Badanie USG ślinianek jest całkowicie bezpieczne zarówno dla pacjenta jak i dla personelu wykonującego. Badanie USG można wielokrotnie powtarzać, a to niezmiernie ważne, bo dzięki USG lekarz szybko i bezboleśnie poznaje wnętrze naszego organizmu i może kontrolować postęp w leczeniu. USG ślinianek może jednak wiązać się z lekkim dyskomfortem u osób, które skarżą się na bolesność gruczołów ślinowych.

 

Przygotowanie do badania USG

Badanie USG ślinianek nie wymaga wcześniejszego przygotowania, jednak mężczyźni z zarostem mogą zostać poproszeni o jego wcześniejsze zgolenie, aby obraz podczas badania był w pełni dokładny. Badanie ślinianek wymaga także odsłonięcia szyi oraz ściągnięcia biżuterii z uszu oraz dekoltu.

 

Aparaty USG w naszej placówce we Wrocławiu

W OMNI Clinic posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych badań w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG. Badanie ślinianek trwa zwykle kilkanaście minut,  jego wynik jest od razu przekazywany pacjentowi.

 

Na badanie USG ślinianek prosimy, aby pacjent przyniósł: poprzednie wyniki badań USG oraz ostatnie wyniki badań laboratoryjnych i pozostałą dokumentację medyczną.

USG ślinianek można wykonać o każdej porze dnia, przed badaniem prosimy o wcześniejszą rejestrację. Nasza placówka w mieście Wrocław to gwarancja profesjonalnej opieki lekarskiej bez długiego oczekiwania na termin wizyty. Zapraszamy!

Personel wykonujący badania

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: tak

Konsultacje w j. obcym: angielski

Dodatkowe informacje: wykonuje badania USG osobom dorosłym oraz dzieciom od urodzenia

Cennik

USG jamy brzusznej

Cena badania: 160

USG tarczycy

Cena badania: 160

USG węzłów chłonnych

Cena badania: 160

USG tkanek miękkich

Cena badania: 160

USG jąder

Cena badania: 160

USG szyi

Cena badania: 160

USG ślinianek

Cena badania: 160

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Wojciech Grzybek
Wojciech Grzybek
26/01/2022
Bardzo potrzebna wizyta .Profesjonalna i solidna informacja. Jestem bardzo zadowolony i spokojniejszy o stan zdrowia..Dotyczy mojej wizyty u Pani doktor neurolog Helminiak.
Andrzej Uryga
Andrzej Uryga
26/01/2022
Pełen profesjonalizm. Przychodnia godna polecenia.
Olha Semenova
Olha Semenova
26/01/2022
Wielkie dzięki dla neurologa doktora Helminiaka postawił mnie na nogi, są jeszcze lekarze, którzy leczą ze zrozumieniem i pomocą👍

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.