71 700 05 31

Strona główna » Centrum Diagnostyki SIBO, IMO – testy oddechowe w OMNI Clinic Wrocław

Centrum Diagnostyki SIBO, IMO, IBS

Diagnostyka i kompleksowe leczenie problemów gastroenterologicznych.

Odkryj Źródło Twoich Dolegliwości Zdrowotnych! Wykonaj Testy Oddechowe w Naszym Centrum Diagnostyki SIBO, IMO, IBS

Cierpisz na niestrawność, wzdęcia czy bóle brzucha? Nasze testy oddechowe pomogą zidentyfikować przyczynę tych problemów. Dzięki precyzyjnym badaniom odkryjemy, czy Twoje dolegliwości mogą być wynikiem nadmiernego namnażania się bakterii w jelitach. Zespół doświadczonych specjalistów zadba o Twoje zdrowie.

Umów się już dziś i rozpocznij drogę do ulgi i komfortu!

W naszej pracowni testów oddechowych wykonujemy:

  • wodorowy test oddechowy: wykonywany jest najczęściej w sytuacji podejrzenia u pacjenta schorzeń gastroenterologicznych, zaburzeń wchłaniania, przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego. Objawami, które powinny skłonić do badania, są m.in. uporczywe wzdęcia, zaparcia, wzdęciami, bólami w obrębie jamy brzusznej.
  • wodorowo-metanowy test oddechowy: pozwala na wykrycie stężenia wodoru i metanu w wydychanym powietrzu. W warunkach fizjologicznych zawartość tych gazów w jelicie cienkim jest znikoma. Ich wzrost pozwala na wykrycie zespołu SIBO i IMO.

Wykonujemy testy od poniedziałku do piątku oraz w wybrane soboty. Z uwagi na specyfikę przeprowadzania testów, wykonywane są one w godzinach porannych, po uprzedniej rejestracji.

Kluczowym aspektem przeprowadzenia testów jest wcześniejsze przygotowanie pacjenta do przeprowadzenia badania. Brak prawidłowego przygotowania uniemożliwia przeprowadzenie testu.

Jak przebiega badanie?

Przygotowanie do badania: W trakcie rejestracji na badanie pacjenci informowani są w jaki sposób należy przygotować się do wykonania badania. Pacjent może upewnić się także czy aktualnie przyjmowane przez niego leki nie stanowią przeciwwskazania do przeprowadzenia testów.. Celem jest zapewnienie neutralnych warunków do przeprowadzenia badania.

Badanie Wyjściowe: Na początku testu, pacjent wdycha i wydycha powietrze przez jednorazowy ustnik do specjalnego urządzenia, które dokonuje pomiaru. To bardzo ważny pomiar, ponieważ wskazuje on m.in. czy pacjent jest dobrze przygotowany do przeprowadzenia badania. W sytuacji złego przygotowania, dalszy ciąg badania nie ma sensu merytorycznego i należy umówić się na kolejny termin, zwracajac większą uwagę na prawidłowe przygotowanie do badadania.

Podawanie Substratu: Pacjent spożywa specjalny substrat, najczęściej laktozę lub glukozę. Bakterie w jelicie cienkim przetwarzają ten substrat, wytwarzając przy tym różne gazy, takie jak wodór i metan.

Przeprowadzenie testu: W miarę upływu czasu, pacjent regularnie wdycha i wydycha powietrze do urządzenia, a na ankiecie zapisywane są wszystkie pomiary.

Analiza Wyników: Po zakończeniu badania, zebrane pomiary zawartości gazów przekazywane do analizy lekarzom specjalistom gastroenterologii, dr n. med. Jarosławę Semianów-Wejchert i lek. Pawła Iwanickiego. Pacjent otrzymuje wynik testu na swój adres mailowy lub może go odebrać osobiście w rejestracji.

 

Czy testy oddechowe są bezpieczne?

Testy oddechowe są bezpieczne i pozwalają na dokładną diagnozę, co jest szczególnie istotne w przypadku diagnostyki SIBO i innych zaburzeń trawiennych. Przez ich nieinwazyjny charakter, stanowią one atrakcyjną opcję diagnostyczną dla wielu pacjentów.

 

Czy testy oddechowe można wykonać na NFZ?

W chwili obecnej, wodorowe oraz wodoroto-metanowe testy oddechowe nie są refundowane przez NFZ.

 

Czy na testy oddechowe trzeba mieć skierowanie?

Testy oddechowe w kierunku SIBO to nieinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta testy oddechowe, na które nie jest wymagane skierowanie.
 

Kto opisuje wynik testu w naszej pracowni?

Wyniki testów naszych pacjentów opisywane są przez lekarzy specjalistów z dziedziny gastroenterologii, tj. dr n. med. Jarosławę Semianów-Wejchert oraz lek. Pawła Iwanickiego, którzy na co dzień przyjmą także w naszym centrum w poradni gastroenterologicznej.

 

Ile kosztują testy oddechowe w naszym centrum?

Test wodorowy kosztuje 150 zł, natomiast wodorowo-metanowy test oddechowy dostępny jest w cenie 320 zł. W cenie usługi jest przeprowadzenie testu w naszym centrum, jednorazowy ustnik stosowany w trakcie badania oraz opis badania wykonany przez specjalistę gastroenterologii.

 

W jaki sposób można umówić się na badanie?

Rejestracja telefoniczna dostępna jest pod numerem 717000531. Testy oddechowe można także umówić korzystając z rejestracji internetowej.

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

 

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.