USG przezciemiączkowe

Oceń
Informacje o badaniu

Badanie USG jest badaniem nieinwazyjnym, całkowicie bezpiecznym dla pacjenta. W przeciwieństwie do tomografii komputerowej (TK) i badania rentgenowskiego (RTG) nie wykorzystuje ono potencjalnie szkodliwego promieniowania jonizującego.

USG przezciemiączkowe można wykonywać do momentu zrośnięcia się ciemiączka przedniego. Zasklepia się ono między dziewiątym a osiemnastym miesiącem życia dziecka. Badanie wykonuje się zarówno ze względu na istniejące wskazania medyczne, jak i z przyczyn profilaktycznych.

Dzięki jego przeprowadzeniu, lekarz w bezbolesny sposób może dokładnie zbadać struktury i jamy mózgu oraz naczynia krwionośne znajdujące się w jego obrębie. Badanie to pozwala diagnozować szereg schorzeń i wad rozwojowych, takich jak: wodogłowie, krwawienie, niedotlenienie, guzy oraz torbiele.

W OMNI Clinic we Wrocławiu posiadamy nowoczesne aparaty USG dostosowane do specyfiki realizowanych usług w poradniach specjalistycznych. Każdy aparat USG wyposażony jest w specjalistyczne głowice do badań USG. O profesjonalną diagnostykę pacjentów dba doświadczona kadra medyczna, a dogodna lokalizacja (Wrocław, ul. Legnicka 56) zapewnia bezproblemowy dojazd na wizytę.

Personel wykonujący badania

Dr n. med. Dorota Lisowska-Mikołajków

Wizyty stacjonarne: tak

Teleporady: nie

Przyjmuje dzieci: tak

Dodatkowe informacje: konsultacje dzieci do 3 roku życia, możliwość wykonania USG przezciemiączkowego w trakcie wizyty

Cennik

Konsultacja neurologa dziecięcego

Cena badania: 250

Konsultacja neonatologiczna

Cena badania: 250

Konsultacja z USG przezciemiączkowym

Cena badania: 300

71 700 05 31

Najnowsze opinie pacjentów o naszych usługach

Rejestracja online

Zapraszamy do korzystania z internetowej rejestracji do poradni i lekarzy Centrum Medycznego OMNI CLinic we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 56.