Informacje o diagnostyce i leczeniu żylaków
Odczuwasz silny ból nóg po całym dniu? W nocy męczą Cię silne skurcze? Zauważyłeś/aś obrzęki i przebarwienia w okolicy łydek? A może zmagasz się z żylakami od lat i z czasem stały się one twarde i bolesne? Nie lekceważ ich. Żylaki to nie tylko problem kosmetyczny, ale przede wszystkim — zdrowotny. W naszej klinice we Wrocławiu przeprowadzamy profesjonalne leczenie żylaków. Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody, by przywrócić naszym pacjentom komfort życia. Jeśli interesuje Cię diagnostyka i usuwanie żylaków, umów się na wizytę i skorzystaj z pomocy naszego chirurga-naczyniowca.
Żylaki — co warto o nich wiedzieć?
Żylaki to inaczej wydłużone i poszerzone żyły, które mają kręty przebieg. Najczęściej pojawiają się na nogach i są wyczuwalne w dotyku. Żylaki są objawem przewlekłej choroby żylnej. To, czy wymagają leczenia, zależy w dużej mierze od ich typu. Wyróżniamy następujące rodzaje tego schorzenia:
- pajączki — powstają na skutek poszerzenia żył płytkich; nie są groźne,
- żylaki siatkowate — najczęściej powstają pod kolanami i na łydkach; nie są bolesne i nie powodują obrzęków,
- żylaki głównych pni żylnych — najczęstszy rodzaj żylaków; powstają w żyłach odpiszczelowych lub odstrzałkowych; wymagają leczenia, ponieważ prowadzą do niewydolności żylnej.
Najczęściej powstanie żylaków kończyn dolnych, uwarunkowane jest genetycznie. W tym przypadku żylaki powstają przez zbyt małą liczbę zastawek żylnych albo osłabienie ściany żył, co może doprowadzić do ich nadmiernego rozciągnięcia. Czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia tego problemów, to również: zabiegi chirurgiczne nóg, ciąża, nadwaga, podeszły wiek, długotrwałe przebywanie w wysokiej temperaturze czy w pozycji stojącej lub siedzącej.
Badanie i leczenie żylaków we Wrocławiu
W naszej klinice we Wrocławiu przyjmuje doświadczony chirurg naczyniowy, dr n. med. Krzysztof Korta. Oprócz wywiadu z pacjentem lekarz wykonuje badania, które pomogą w ocenie stanu żył, a także w wyborze najlepszego sposobu leczenia. Doktor przyjmuje zarówno stacjonarnie, jak i online, w ramach tzw. teleporady. Decyzję na temat formy wizyty pozostawiamy pacjentowi. Istnieje możliwość konsultacji również w języku angielskim. Jeśli chodzi o usuwanie żylaków, dr Korta cieszy się ogromnym zaufaniem naszych pacjentów. Należy bowiem do jednego z najlepszych chirurgów naczyniowych na Dolnym Śląsku.
Laserowe usuwanie żylaków — badania kwalifikacyjne
Zanim lekarz podejmie decyzję o tym, czy taki zabieg jak usuwanie żylaków jest konieczny, wykonuje badanie USG Doppler. Jest ono całkowicie bezpieczne i bezbolesne dla pacjenta, dzięki wykorzystaniu ultradźwięków. Pozwala na dokładne sprawdzenie drożności żył i tętnic, a także na ocenę stanu zastawek żylnych (dzięki temu, doktor może wykryć m.in. ich niewydolność). Badanie nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. Pacjent może normalnie przyjąć leki. Warto jednak na wizytę zabrać ze sobą wyniki poprzednich badań USG Doppler. Operacyjne leczenie żylaków wymaga bowiem, aby lekarz kwalifikujący do zabiegu mógł zapoznać się z historią choroby, porównując wyniki aktualnych i poprzednich badań, jeżeli były one wykonywane w przeszłości. Dzięki temu mamy pewność, że usuwanie żylaków laserem jest w pełni uzasadnione i bezpieczne.
Żylaki kończyn dolnych — zakres usług
W klinice we Wrocławiu zapewniamy:
Laserowe usuwanie żylaków we Wrocławiu — cennik
W OMNI Clinic we Wrocławiu oferujemy kompleksowe leczenie żylaków. Poniżej znajdziesz koszt konsultacji z lekarzem, badań diagnostycznych oraz kwalifikujących do zabiegu.
Interesuje Cię diagnostyka i leczenie żylaków we Wrocławiu? Umów się na wizytę